כניסההתחל ניסיון חינם
קרית גת

פינוי בינוי ברחובות העצמאות, תש"ח ועוד רחוב אחד, קרית גת

  • העצמאות 64
  • העצמאות 72
  • העצמאות 86
  • העצמאות 88
  • העצמאות 92
  • תש"ח 1
  • תש"ח 5
  • תש"ח 7
  • +1 כתובות

מתחם "יסקי קוממיות" בקרית גת כולל 9 כתובות ב-3 רחובות. היום יש בו 114 דירות, ואחרי הפרויקט יהיו 618. התכנית אושרה ב-2022. השלב הבא: היתר בנייה.

תכנית מאושרת מקור: משרד הבינוי והשיכון, עודכן 15/08/2026

במבט אחד

השלב עכשיותכנית מאושרתאפשר לבקש היתרי בנייה
דירות במתחם
היום114אחרי הפרויקט618פי 5.4
כתובות9ב-3 רחובות
שטח התכנית98.5 דונםדונם = 1,000 מ"ר
הבניינים הקיימיםנבנו 1960-2013לפי מכירות שדווחו לרשות המסים
מסלולמסלול רשויותהרשות המקומית מקדמת
מספר התכניתתמל/2014במבא"ת, אתר מינהל התכנון

מתחם בינוני בקרית גת: 618 דירות אחרי הפרויקט, לעומת 984 במתחם טיפוסי בעיר. בקרית גת 8 מתחמים ברשימה, ול-5 מהם כבר יש תכנית מאושרת.

באיזה שלב המתחם

מהכרזה על המתחם ועד שהבנייה מתחילה. השלב הנוכחי מסומן.

התכנית אושרה ב-2022. השלב הבא: היתר בנייה.

  1. הכרזה על המתחם17/02/2019במסלול רשויותעבר
  2. הגשת התכנית07/03/2022עבר
  3. הפקדה16/03/2022עבר
  4. אישור התכנית20/10/2022עבר
  5. היתר בנייההשלב הבא
  6. ביצועעוד לא
מה המונחים אומרים
הכרזה
משרד הבינוי והשיכון הכיר באזור כמתחם להתחדשות עירונית. מתחם מוכרז נכנס לרשימה הרשמית.
מסלול מיסוי
מתחם שהוכרז כדי שהפרויקט, בדרך כלל ביוזמת יזם, יקבל הטבות מס.
מסלול רשויות
מתחם שהרשות המקומית מקדמת את התכנון שלו, בסיוע הממשלה.
הפקדה
פרסום התכנית לציבור, כדי שאפשר יהיה לעיין בה ולהגיש התנגדויות.
אישור (מתן תוקף)
האישור הסופי של התכנית ופרסומו ברשומות. מכאן אפשר לבקש היתרי בנייה.
היתר בנייה
האישור של הוועדה המקומית לבנות בפועל לפי התכנית.

המקורות: הסטטוס והמסלול מהרשימה של משרד הבינוי והשיכון; תאריכי ההגשה, ההפקדה והאישור משירות התכניות של מינהל התכנון (Xplan) ומבא"ת. "אחרי רישוי" במאגר: יש היתרי בנייה והביצוע עוד לא החל; "במימוש": בביצוע.

המתחם על המפה

הקו הכחול הוא גבול התכנית, כפי שמינהל התכנון פרסם אותו.

200 מ'צפון

הקו הכחול: גבול התכנית תמל/2014 כפי שהוא מופיע בשירות הקווים הכחולים של מינהל התכנון (Xplan). במפה האינטראקטיבית (GovMap, המרכז למיפוי ישראל) הגבול מסומן באדום, כדי שלא יתבלבל עם קווי החלקות.

הכתובות בפינוי בינוי יסקי קוממיות, קרית גת

הבניינים בכתובות האלה נמצאים בתחום התכנית תמל/2014, לפי מבא"ת (כתובות המתחם ותיאור המיקום) ולפי נתוני החלקות (עסקאות רשות המסים ובקשות להיתר בנייה של הוועדות המקומיות). 9 כתובות ב-3 רחובות.

העצמאות 5 כתובות

כל הפינוי בינוי ברחוב העצמאות ←
  • העצמאות 64, קרית גתגוש 1902 חלקה 108 · נבנה ב-2013
  • העצמאות 72, קרית גתגוש 1901 חלקה 191
  • העצמאות 86, קרית גתגוש 1911 חלקה 114 · נבנה ב-1970
  • העצמאות 88, קרית גתגוש 1911 חלקה 22 · נבנה ב-1960
  • העצמאות 92, קרית גתגוש 1911 חלקה 162 · נבנה ב-1960

הקוממיות כתובת אחת

כל הפינוי בינוי ברחוב הקוממיות ←
  • הקוממיות 2, קרית גתגוש 1911 חלקה 164 · נבנה ב-1960

תש"ח 3 כתובות

כל הפינוי בינוי ברחוב תש"ח ←
  • תש"ח 1, קרית גתגוש 1911 חלקה 21 · נבנה ב-1960
  • תש"ח 5, קרית גתגוש 1911 חלקה 160 · נבנה ב-1960
  • תש"ח 7, קרית גתגוש 1911 חלקה 158 · נבנה ב-1980

יש לבדוק בתכנית עצמה. הרשימה נאספה ממקורות שונים ואינה מחליפה את התשריט ואת הוראות התכנית.

מה קובעת התכנית

התכנית היא המסמך שקובע מה מותר לבנות במתחם, וכמה.

מטרות התכנית, כפי שהוא מופיע בשירות התכניות של מינהל התכנון (תמל/ 2014):

תכנית להתחדשות עירונית הכוללת פינוי והריסה של 114 יח"ד והקמתן של 1,564 יח"ד חדשות תוך שידרוג המרחב הציבורי, תוספת שימושים ציבוריים, שטחים פתוחים ושטחי מסחר ותעסוקה.

עיקרי ההוראות, הכמויות והתשריט בעמוד התכנית בהתכנית במבא"ת.

ייעודי הקרקע בתכנית

  • דרך ו/או טיפול נופי
  • דרך מאושרת
  • דרך מוצעת
  • ככר עירונית
  • מבנים ומוסדות ציבור
  • מגורים ג'
  • מגורים ד'
  • מגורים מסחר ותעסוקה
  • מגורים תעסוקה ומבנים ומוסדות ציבור
  • שטח ציבורי פתוח

נתוני התכנית

שם התכנית
מתחם קוממיות יסקי
מספר התכנית
תמל/ 2014
סוג התכנית
תכנית מועדפת לדיור
היתרי בנייה לפי התכנית
תכנית שמכוחה ניתן להוציא היתרים או הרשאות
שטח התכנית
98.54 דונם
השלב במינהל התכנון
אישור · התכנית אושרה
הגשת התכנית
07/03/2022
החלטה לפרסם להתנגדויות (הפקדה)
16/03/2022
דיון באישור
07/09/2022
אישור סופי (פרסום ברשומות)
20/10/2022
הסטטוס במבא"ת
מאושרת, 03/10/2022
דירות לפני התכנית
114 יח"ד
דירות נוספות בתכנית
+1,450 יח"ד
שינוי בשטח למגורים
+114,817 מ"ר
שינוי בשטח למסחר
+1,399 מ"ר
שינוי בשטח לתעסוקה
+6,850 מ"ר
שינוי בשטח למבני ציבור
+16,616 מ"ר

מקור: שירות הקווים הכחולים של מינהל התכנון (Xplan, שכבת "תכניות מקוונות") ומבא"ת. הכמויות כפי שנרשמו בתכנית, ולא בהכרח זהות למספר הדירות במאגר של משרד הבינוי והשיכון. התכנית במבא"ת.

גושים וחלקות

חלקה: יחידת הקרקע הרשומה בטאבו. גוש: קבוצה של חלקות.

46 חלקות ב-4 גושים. גוש 1901: 67, 85, 87, 187, 190, 191 ו-192; גוש 1902: 79, 108, 109, 110, 142, 145, 152 ו-164; גוש 1911: 30 חלקות; גוש 2436: 63.

גוש וחלקהכמה מהחלקה בתכניתשטח החלקה (מ"ר)שנת בנייהמכירות שדווחוכתובותכלולה גם במתחם
גוש 1901 חלקה 67חלק מהחלקה803----
גוש 1901 חלקה 85כל החלקה463----
גוש 1901 חלקה 87חלק מהחלקה3,760----
גוש 1901 חלקה 187חלק מהחלקה2,833---היסמין
גוש 1901 חלקה 190כל החלקה683----
גוש 1901 חלקה 191כל החלקה14,484-4העצמאות 72-
גוש 1901 חלקה 192כל החלקה255----
גוש 1902 חלקה 79חלק מהחלקה11,172---מתחם פז
גוש 1902 חלקה 108כל החלקה1,72920131העצמאות 64-
גוש 1902 חלקה 109כל החלקה10,402----
גוש 1902 חלקה 110כל החלקה332----
גוש 1902 חלקה 142כל החלקה2,692----
גוש 1902 חלקה 145כל החלקה1,476----
גוש 1902 חלקה 152כל החלקה468----
גוש 1902 חלקה 164כל החלקה1,706----
גוש 1911 חלקה 18כל החלקה1,420----
גוש 1911 חלקה 21כל החלקה1,280196018תש"ח 1-
גוש 1911 חלקה 22כל החלקה1,774196012העצמאות 88-
גוש 1911 חלקה 23כל החלקה369----
גוש 1911 חלקה 32חלק מהחלקה4,798----
גוש 1911 חלקה 42חלק מהחלקה3,441----
גוש 1911 חלקה 49כל החלקה399-1--
גוש 1911 חלקה 50כל החלקה2,474-1--
גוש 1911 חלקה 51כל החלקה1,262----
גוש 1911 חלקה 52כל החלקה462----
גוש 1911 חלקה 54חלק מהחלקה12,298----
גוש 1911 חלקה 114כל החלקה3,40519705העצמאות 86-
גוש 1911 חלקה 115כל החלקה141----
גוש 1911 חלקה 116כל החלקה1,238----
גוש 1911 חלקה 117כל החלקה650----

מקור: מבא"ת (סטטוטורי) + חיתוך קדסטר (GIS). "כל החלקה" ו"חלק מהחלקה" כפי שמסומן בתכנית במבא"ת; אחוז הוא החלק של החלקה שבתוך הקו הכחול (גבול התכנית), לפי חיתוך עם מפת החלקות. שנת הבנייה והמכירות: לפי עסקאות הנדל"ן שדווחו לרשות המסים בחלקה (שנת הבנייה השכיחה בדיווחים, לפני אישור התכנית). 2 מהחלקות כלולות גם במתחם אחר (תכניות חופפות או סמוכות).

הכרעות שמאי מכריע במתחם

לא נמצאו במאגר הכרעות של שמאי מכריע בגושים ובחלקות של המתחם. אפשר לעיין בהכרעות בעיר בדף העיר.

שאלות נפוצות

באיזה שלב נמצא מתחם הפינוי בינוי "יסקי קוממיות" בקרית גת?

לפי הרשימה של משרד הבינוי והשיכון, הסטטוס של מתחם "יסקי קוממיות" בקרית גת הוא "תכנית מאושרת לפני מימוש", במסלול רשויות, והוא הוכרז ב-17/02/2019. התכנית אושרה ב-2022. השלב הבא: היתר בנייה.

אילו כתובות כלולות בפינוי בינוי "יסקי קוממיות" בקרית גת?

לפי מבא"ת ונתוני החלקות, בתחום התכנית: העצמאות 64, קרית גת; העצמאות 72, קרית גת; העצמאות 86, קרית גת; העצמאות 88, קרית גת; העצמאות 92, קרית גת; הקוממיות 2, קרית גת; תש"ח 1, קרית גת; תש"ח 5, קרית גת; תש"ח 7, קרית גת. יש לבדוק בתכנית עצמה.

האם העצמאות 64, קרית גת בפינוי בינוי?

לפי מבא"ת ונתוני החלקות, הבניין בהעצמאות 64, קרית גת נמצא בתחום מתחם הפינוי בינוי "יסקי קוממיות" (תכנית מאושרת). יש לבדוק בתכנית עצמה.

באילו גושים וחלקות נמצא המתחם "יסקי קוממיות"?

46 חלקות ב-גושים: 1901, 1902, 1911, 2436.

כמה דירות יהיו במתחם "יסקי קוממיות"?

לפי הנתונים שפורסמו במאגר של משרד הבינוי והשיכון: 114 דירות קיימות, תוספת של 1,762 דירות, 618 דירות מוצעות.

עוד באותו אזור

שאלו את מכריע על פינוי בינוי והתחדשות עירונית

למשל: "מה שיעור הרווח היזמי שנקבע בפינוי בינוי?" כל תשובה עם ציטוט וקישור לעמוד במקור.

לשאול את מכריע

מאמרים על פינוי בינוי

המתחם ברשימה הרשמית: "יסקי קוממיות", מספר 100010. מקור: מתחמי התחדשות עירונית במסלולי רשויות ומיסוי שעברו הכרזה, משרד הבינוי והשיכון (הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית), באתר data.gov.il. עדכון המאגר: 15/08/2026.

הנתונים בעמוד מוצגים כפי שפורסמו במקורות שמצוינים ליד כל אחד מהם. הם אינם תחליף לבדיקה בתכנית עצמה, במסמכי הרישום ובוועדה המקומית, או לחוות דעת של שמאי מקרקעין מוסמך.

לכל המתחמים בקרית גת ←