פינוי בינוי ברחובות הרצל, ויצמן ועוד רחוב אחד, כפר סבא
- הרצל 50
- הרצל 52
- הרצל 56
- הרצל 57
- הרצל 61
- הרצל 62
- הרצל 64
- הרצל 67
- +17 כתובות
מתחם "ויצמן-הרצל" בכפר סבא כולל 25 כתובות ב-3 רחובות. היום יש בו 225 דירות, ואחרי הפרויקט יהיו 675. המתחם הוכרז ב-2024, ותכנית עוד לא הוגשה. השלב הבא: הגשת התכנית.
תכנון ראשוני מקור: משרד הבינוי והשיכון, עודכן 15/08/2026
במבט אחד
מתחם גדול בכפר סבא: 675 דירות אחרי הפרויקט, לעומת 434 במתחם טיפוסי בעיר. בכפר סבא 12 מתחמים ברשימה, ול-9 מהם כבר יש תכנית מאושרת.
באיזה שלב המתחם
מהכרזה על המתחם ועד שהבנייה מתחילה. השלב הנוכחי מסומן.
המתחם הוכרז ב-2024, ותכנית עוד לא הוגשה. השלב הבא: הגשת התכנית.
- הכרזה על המתחם13/11/2024במסלול רשויותעבר
- הגשת התכניתהשלב הבא
- הפקדהעוד לא
- אישור התכניתעוד לא
- היתר בנייהעוד לא
- ביצועעוד לא
מה המונחים אומרים
- הכרזה
- משרד הבינוי והשיכון הכיר באזור כמתחם להתחדשות עירונית. מתחם מוכרז נכנס לרשימה הרשמית.
- מסלול מיסוי
- מתחם שהוכרז כדי שהפרויקט, בדרך כלל ביוזמת יזם, יקבל הטבות מס.
- מסלול רשויות
- מתחם שהרשות המקומית מקדמת את התכנון שלו, בסיוע הממשלה.
- הפקדה
- פרסום התכנית לציבור, כדי שאפשר יהיה לעיין בה ולהגיש התנגדויות.
- אישור (מתן תוקף)
- האישור הסופי של התכנית ופרסומו ברשומות. מכאן אפשר לבקש היתרי בנייה.
- היתר בנייה
- האישור של הוועדה המקומית לבנות בפועל לפי התכנית.
המקורות: הסטטוס והמסלול מהרשימה של משרד הבינוי והשיכון; תאריכי ההגשה, ההפקדה והאישור משירות התכניות של מינהל התכנון (Xplan) ומבא"ת. "אחרי רישוי" במאגר: יש היתרי בנייה והביצוע עוד לא החל; "במימוש": בביצוע.
המתחם על המפה
הקו הכחול הוא גבול התכנית, כפי שמינהל התכנון פרסם אותו.
אין לתכנית גבול מקוון. במפה של GovMap (בלחיצה, או כשהמפה מגיעה למסך במחשב) מוצג סימון משוער לפי מרכז הגושים של המתחם, יחד עם תצלום אוויר וגבולות החלקות.
לתכנית הזו אין קו כחול בשירות של מינהל התכנון (תכנית שאינה מקוונת). הסימון במפה הוא משוער: מרכז הגושים של המתחם, לא גבול התכנית. את הגבול המדויק יש לבדוק בתשריט התכנית במבא"ת.
הכתובות בפינוי בינוי ויצמן-הרצל, כפר סבא
הבניינים בכתובות האלה נמצאים בתחום התכנית 405-1182856, לפי מבא"ת (כתובות המתחם ותיאור המיקום) ולפי נתוני החלקות (עסקאות רשות המסים ובקשות להיתר בנייה של הוועדות המקומיות). 25 כתובות ב-3 רחובות.
המייסדים כתובת אחת
כל הפינוי בינוי ברחוב המייסדים ←- המייסדים 23, כפר סבאגוש 6438 חלקה 188 · נבנה ב-2022
הרצל 14 כתובות
כל הפינוי בינוי ברחוב הרצל ←- הרצל 50, כפר סבאגוש 6438 חלקה 188 · נבנה ב-2022
- הרצל 52, כפר סבאגוש 6438 חלקה 311 · נבנה ב-1984
- הרצל 56, כפר סבאגוש 6438 חלקה 269 · נבנה ב-1983
- הרצל 57, כפר סבאגוש 6438 חלקה 97 · נבנה ב-1970
- הרצל 61, כפר סבאגוש 6438 חלקה 99 · נבנה ב-2009
- הרצל 62, כפר סבאגוש 6438 חלקה 177 · נבנה ב-1970
- הרצל 64, כפר סבאגוש 6438 חלקה 252 · נבנה ב-1987
- הרצל 67, כפר סבאגוש 6438 חלקה 298 · נבנה ב-1990
- הרצל 69, כפר סבאגוש 6438 חלקה 288 · נבנה ב-1978
- הרצל 70, כפר סבאגוש 6438 חלקה 239 · נבנה ב-2000
- הרצל 71, כפר סבאגוש 6438 חלקה 280 · נבנה ב-1989
- הרצל 75, כפר סבאגוש 6438 חלקה 167 · נבנה ב-1960
- הרצל 77, כפר סבאגוש 6438 חלקה 276 · נבנה ב-1980
- הרצל 79, כפר סבאגוש 6438 חלקה 276 · נבנה ב-1980
ויצמן 10 כתובות
כל הפינוי בינוי ברחוב ויצמן ←- ויצמן 107, כפר סבאגוש 6438 חלקה 302 · נבנה ב-1998
- ויצמן 109, כפר סבאגוש 6438 חלקה 79 · נבנה ב-1937
- ויצמן 111, כפר סבאגוש 6438 חלקה 69 · נבנה ב-1981
- ויצמן 115, כפר סבאגוש 6438 חלקה 346 · נבנה ב-1970
- ויצמן 121, כפר סבאגוש 6438 חלקה 319 · נבנה ב-1994
- ויצמן 139, כפר סבאגוש 6438 חלקה 350 · נבנה ב-2010
- ויצמן 143, כפר סבאגוש 6438 חלקה 355 · נבנה ב-2010
- ויצמן 145, כפר סבאגוש 6438 חלקה 360 · נבנה ב-2014
- ויצמן 147, כפר סבאגוש 6438 חלקה 63
- ויצמן 151, כפר סבאגוש 6438 חלקה 140 · נבנה ב-1960
יש לבדוק בתכנית עצמה. הרשימה נאספה ממקורות שונים ואינה מחליפה את התשריט ואת הוראות התכנית.
מה קובעת התכנית
התכנית היא המסמך שקובע מה מותר לבנות במתחם, וכמה.
התכנית 405-1182856 אינה בשירות התכניות המקוונות של מינהל התכנון, ולכן אין לנו כאן את מטרותיה. את ההוראות והתשריט אפשר לראות התכנית במבא"ת.
גושים וחלקות
חלקה: יחידת הקרקע הרשומה בטאבו. גוש: קבוצה של חלקות.
24 חלקות בגוש אחד. גוש 6438: 24 חלקות.
| גוש וחלקה | כמה מהחלקה בתכנית | שטח החלקה (מ"ר) | שנת בנייה | מכירות שדווחו | כתובות |
|---|---|---|---|---|---|
| גוש 6438 חלקה 63 | לפי מנהלת ההתחדשות | 400 | - | 3 | ויצמן 147 |
| גוש 6438 חלקה 69 | לפי מנהלת ההתחדשות | 450 | 1981 | 1 | ויצמן 111 |
| גוש 6438 חלקה 72 | לפי מנהלת ההתחדשות | 1,013 | 2012 | 22 | ויצמן 143 |
| גוש 6438 חלקה 79 | לפי מנהלת ההתחדשות | 641 | 1937 | 3 | ויצמן 109 |
| גוש 6438 חלקה 97 | לפי מנהלת ההתחדשות | 745 | 1970 | 19 | הרצל 57 |
| גוש 6438 חלקה 99 | לפי מנהלת ההתחדשות | 786 | 2009 | 22 | הרצל 61 |
| גוש 6438 חלקה 140 | לפי מנהלת ההתחדשות | 469 | 1960 | 7 | ויצמן 151 |
| גוש 6438 חלקה 167 | לפי מנהלת ההתחדשות | 960 | 1960 | 4 | הרצל 75 |
| גוש 6438 חלקה 177 | לפי מנהלת ההתחדשות | 1,446 | 1970 | 16 | הרצל 62 |
| גוש 6438 חלקה 188 | לפי מנהלת ההתחדשות | 1,085 | 2022 | 24 | המייסדים 23, הרצל 50 |
| גוש 6438 חלקה 239 | לפי מנהלת ההתחדשות | 761 | 2000 | 10 | הרצל 70 |
| גוש 6438 חלקה 252 | לפי מנהלת ההתחדשות | 1,700 | 1987 | 15 | הרצל 64 |
| גוש 6438 חלקה 269 | לפי מנהלת ההתחדשות | 2,020 | 1983 | 18 | הרצל 56 |
| גוש 6438 חלקה 276 | לפי מנהלת ההתחדשות | 3,898 | 1980 | 33 | הרצל 77 ו-79 |
| גוש 6438 חלקה 280 | לפי מנהלת ההתחדשות | 1,290 | 1989 | 10 | הרצל 71 |
| גוש 6438 חלקה 288 | לפי מנהלת ההתחדשות | 647 | 1978 | 7 | הרצל 69 |
| גוש 6438 חלקה 298 | לפי מנהלת ההתחדשות | 640 | 1990 | 7 | הרצל 67 |
| גוש 6438 חלקה 302 | לפי מנהלת ההתחדשות | 1,069 | 1998 | 27 | ויצמן 107 |
| גוש 6438 חלקה 311 | לפי מנהלת ההתחדשות | 1,400 | 1984 | 7 | הרצל 52 |
| גוש 6438 חלקה 319 | לפי מנהלת ההתחדשות | 871 | 1994 | 24 | ויצמן 121 |
| גוש 6438 חלקה 346 | לפי מנהלת ההתחדשות | 809 | 1970 | 4 | ויצמן 115 |
| גוש 6438 חלקה 350 | לפי מנהלת ההתחדשות | 1,211 | 2010 | 21 | ויצמן 139 |
| גוש 6438 חלקה 355 | לפי מנהלת ההתחדשות | 520 | 2010 | 23 | ויצמן 143 |
| גוש 6438 חלקה 360 | לפי מנהלת ההתחדשות | 1,102 | 2014 | 21 | ויצמן 145 |
מקור: מנהלת התחדשות עירונית + הצלבת קדסטר. "כל החלקה" ו"חלק מהחלקה" כפי שמסומן בתכנית במבא"ת; אחוז הוא החלק של החלקה שבתוך הקו הכחול (גבול התכנית), לפי חיתוך עם מפת החלקות. שנת הבנייה והמכירות: לפי עסקאות הנדל"ן שדווחו לרשות המסים בחלקה (שנת הבנייה השכיחה בדיווחים, לפני אישור התכנית).
הכרעות שמאי מכריע במתחם
שמאי מכריע: שמאי שממנה משרד המשפטים כדי להכריע במחלוקת על שווי, בעיקר בהיטל השבחה.
הכרעה אחת בחלקות המתחם, 2025, שמאי אחד.
היטל השבחה: מחלוקת על ההיטל שהוועדה המקומית גובה כשתכנית מעלה את שווי הקרקע. ההתאמה לפי גוש וחלקה, ולכן ההחלטה עוסקת בחלקה, ולא בהכרח בפרויקט ההתחדשות עצמו.
1 הכרעות באותן חלקות (בלי מספרים שאותרו בטקסט)
מקור: מאגר ההחלטות של משרד המשפטים (שמאי מכריע, השגות רמ"י וועדת ההשגות), לפי הגוש והחלקה שבהחלטה. מה שנקבע: ממצאים שאומתו מול טקסט ההחלטה. "שווי" כאן הוא מה שהשמאי המכריע קבע.
שאלות נפוצות
באיזה שלב נמצא מתחם הפינוי בינוי "ויצמן-הרצל" בכפר סבא?
לפי הרשימה של משרד הבינוי והשיכון, הסטטוס של מתחם "ויצמן-הרצל" בכפר סבא הוא "תכנון ראשוני", במסלול רשויות, והוא הוכרז ב-13/11/2024. המתחם הוכרז ב-2024, ותכנית עוד לא הוגשה. השלב הבא: הגשת התכנית.
אילו כתובות כלולות בפינוי בינוי "ויצמן-הרצל" בכפר סבא?
לפי מבא"ת ונתוני החלקות, בתחום התכנית: המייסדים 23, כפר סבא; הרצל 50, כפר סבא; הרצל 52, כפר סבא; הרצל 56, כפר סבא; הרצל 57, כפר סבא; הרצל 61, כפר סבא; הרצל 62, כפר סבא; הרצל 64, כפר סבא; הרצל 67, כפר סבא; הרצל 69, כפר סבא; הרצל 70, כפר סבא; הרצל 71, כפר סבא; הרצל 75, כפר סבא; הרצל 77, כפר סבא; הרצל 79, כפר סבא; ויצמן 107, כפר סבא; ויצמן 109, כפר סבא; ויצמן 111, כפר סבא; ויצמן 115, כפר סבא; ויצמן 121, כפר סבא; ויצמן 139, כפר סבא; ויצמן 143, כפר סבא; ויצמן 145, כפר סבא; ויצמן 147, כפר סבא ועוד 1 כתובות. יש לבדוק בתכנית עצמה.
האם המייסדים 23, כפר סבא בפינוי בינוי?
לפי מבא"ת ונתוני החלקות, הבניין בהמייסדים 23, כפר סבא נמצא בתחום מתחם הפינוי בינוי "ויצמן-הרצל" (תכנון ראשוני). יש לבדוק בתכנית עצמה.
באילו גושים וחלקות נמצא המתחם "ויצמן-הרצל"?
24 חלקות ב-גוש: 6438.
כמה דירות יהיו במתחם "ויצמן-הרצל"?
לפי הנתונים שפורסמו במאגר של משרד הבינוי והשיכון: 225 דירות קיימות, תוספת של 450 דירות, 675 דירות מוצעות.
האם יש הכרעות שמאי מכריע במתחם "ויצמן-הרצל"?
כן. במאגר החלטה אחת בגושים ובחלקות של המתחם, האחרונה מ-16/12/2025.
עוד באותו אזור
- פינוי בינוי ברחוב המייסדים, כפר סבא מספרי הבית ברחוב
- פינוי בינוי ברחוב הרצל, כפר סבא מספרי הבית ברחוב
- פינוי בינוי ברחוב ויצמן, כפר סבא כל המתחמים ומספרי הבית ברחוב
- תקומה גם ברחוב ויצמן · בביצוע
- ויצמן-גאולה גם ברחוב ויצמן · תכנון ראשוני
- כל מתחמי הפינוי בינוי בכפר סבא וההכרעות בעיר
למשל: "מה שיעור הרווח היזמי שנקבע בפינוי בינוי?" כל תשובה עם ציטוט וקישור לעמוד במקור.
מאמרים על פינוי בינוי
כמה היטל השבחה משלמים בפינוי בינוי, ואיך מחשבים את הזמן עד הביצוע?
החיפוש "היטל השבחה פינוי בינוי" זינק ב-130% בחמש השנים האחרונות, ומספר ההחלטות עלה פי 13. השאלה המרכזית בהן: בעוד כמה שנים הפרויקט באמת ייצא לדרך?
25 בספטמבר 2026 · 8 דק' קריאהכמה מטר מקבל דייר בפינוי בינוי, לפי השמאים?
פינוי בינוי: כמה מ"ר תוספת לדירת הדייר הניחו השמאים המכריעים? בין 12 ל-50 מ"ר, בשתי קבוצות. 11 הכרעות עם שם השמאי, העיר והעמוד.
18 באוקטובר 2026 · 7 דק' קריאהאיך דייר סרבן משפיע על היטל ההשבחה בפינוי בינוי ובתמ"א 38?
דייר סרבן והיטל השבחה: שמאים מכריעים לא נתנו לו מקדם נפרד. הוא נכנס לשנות הדחייה, ובפינוי בינוי נקבעו לרוב 3 עד 5 שנים. 11 הכרעות עם מקור.
11 באוקטובר 2026 · 7 דק' קריאההמתחם ברשימה הרשמית: "ויצמן-הרצל", מספר 8000814. מקור: מתחמי התחדשות עירונית במסלולי רשויות ומיסוי שעברו הכרזה, משרד הבינוי והשיכון (הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית), באתר data.gov.il. עדכון המאגר: 15/08/2026.
הנתונים בעמוד מוצגים כפי שפורסמו במקורות שמצוינים ליד כל אחד מהם. הם אינם תחליף לבדיקה בתכנית עצמה, במסמכי הרישום ובוועדה המקומית, או לחוות דעת של שמאי מקרקעין מוסמך.