פינוי בינוי ברחובות לוחמי הגטאות ואנילביץ, צפת
- לוחמי הגטאות 5
- לוחמי הגטאות 7
- לוחמי הגטאות 9
- לוחמי הגטאות 17
- לוחמי הגטאות 18
- לוחמי הגטאות 20
- לוחמי הגטאות 21
- לוחמי הגטאות 22
- +16 כתובות
מתחם "לוחמי הגטאות" בצפת כולל 24 כתובות ב-2 רחובות. היום יש בו 166 דירות, ואחרי הפרויקט יהיו 500. המתחם הוכרז ב-2025, ותכנית עוד לא הוגשה. השלב הבא: הגשת התכנית.
תכנון ראשוני מקור: משרד הבינוי והשיכון, עודכן 15/08/2026
במבט אחד
מתחם בינוני בצפת: 500 דירות אחרי הפרויקט, לעומת 500 במתחם טיפוסי בעיר. בצפת 5 מתחמים ברשימה, ול-0 מהם כבר יש תכנית מאושרת.
באיזה שלב המתחם
מהכרזה על המתחם ועד שהבנייה מתחילה. השלב הנוכחי מסומן.
המתחם הוכרז ב-2025, ותכנית עוד לא הוגשה. השלב הבא: הגשת התכנית.
- הכרזה על המתחם22/03/2025במסלול רשויותעבר
- הגשת התכניתהשלב הבא
- הפקדהעוד לא
- אישור התכניתעוד לא
- היתר בנייהעוד לא
- ביצועעוד לא
מה המונחים אומרים
- הכרזה
- משרד הבינוי והשיכון הכיר באזור כמתחם להתחדשות עירונית. מתחם מוכרז נכנס לרשימה הרשמית.
- מסלול מיסוי
- מתחם שהוכרז כדי שהפרויקט, בדרך כלל ביוזמת יזם, יקבל הטבות מס.
- מסלול רשויות
- מתחם שהרשות המקומית מקדמת את התכנון שלו, בסיוע הממשלה.
- הפקדה
- פרסום התכנית לציבור, כדי שאפשר יהיה לעיין בה ולהגיש התנגדויות.
- אישור (מתן תוקף)
- האישור הסופי של התכנית ופרסומו ברשומות. מכאן אפשר לבקש היתרי בנייה.
- היתר בנייה
- האישור של הוועדה המקומית לבנות בפועל לפי התכנית.
המקורות: הסטטוס והמסלול מהרשימה של משרד הבינוי והשיכון; תאריכי ההגשה, ההפקדה והאישור משירות התכניות של מינהל התכנון (Xplan) ומבא"ת. "אחרי רישוי" במאגר: יש היתרי בנייה והביצוע עוד לא החל; "במימוש": בביצוע.
המתחם על המפה
הקו הכחול הוא גבול התכנית, כפי שמינהל התכנון פרסם אותו.
אין לתכנית גבול מקוון. במפה של GovMap (בלחיצה, או כשהמפה מגיעה למסך במחשב) מוצג סימון משוער לפי מרכז הגושים של המתחם, יחד עם תצלום אוויר וגבולות החלקות.
לתכנית הזו אין קו כחול בשירות של מינהל התכנון (תכנית שאינה מקוונת). הסימון במפה הוא משוער: מרכז הגושים של המתחם, לא גבול התכנית. את הגבול המדויק יש לבדוק בתשריט התכנית במבא"ת.
הכתובות בפינוי בינוי לוחמי הגטאות, צפת
הבניינים בכתובות האלה נמצאים בתחום התכנית 216-1320449, לפי מבא"ת (כתובות המתחם ותיאור המיקום) ולפי נתוני החלקות (עסקאות רשות המסים ובקשות להיתר בנייה של הוועדות המקומיות). 24 כתובות ב-2 רחובות.
לוחמי הגטאות 23 כתובות
כל הפינוי בינוי ברחוב לוחמי הגטאות ←- לוחמי הגטאות 5, צפתגוש 13194 חלקה 2 · נבנה ב-1970
- לוחמי הגטאות 7, צפתגוש 13194 חלקה 3 · נבנה ב-1970
- לוחמי הגטאות 9, צפתגוש 13194 חלקה 4 · נבנה ב-1970
- לוחמי הגטאות 17, צפתגוש 13075 חלקה 36 · נבנה ב-1970
- לוחמי הגטאות 18, צפתגוש 13075 חלקה 35 · נבנה ב-1970
- לוחמי הגטאות 20, צפתגוש 13075 חלקה 41 · נבנה ב-1950
- לוחמי הגטאות 21, צפתגוש 13075 חלקה 40 · נבנה ב-1960
- לוחמי הגטאות 22, צפתגוש 13075 חלקה 46 · נבנה ב-1960
- לוחמי הגטאות 30, צפתגוש 13075 חלקה 81 · נבנה ב-1970
- לוחמי הגטאות 31, צפתגוש 13075 חלקה 83 · נבנה ב-1960
- לוחמי הגטאות 32, צפתגוש 13075 חלקה 85 · נבנה ב-1960
- לוחמי הגטאות 33, צפתגוש 13075 חלקה 87 · נבנה ב-1970
- לוחמי הגטאות 34, צפתגוש 13075 חלקה 89 · נבנה ב-1960
- לוחמי הגטאות 37, צפתגוש 13075 חלקה 98 · נבנה ב-1970
- לוחמי הגטאות 38, צפתגוש 13075 חלקה 99 · נבנה ב-1960
- לוחמי הגטאות 39, צפתגוש 13075 חלקה 100 · נבנה ב-1960
- לוחמי הגטאות 41, צפתגוש 13075 חלקה 102 · נבנה ב-1950
- לוחמי הגטאות 168, צפתגוש 13194 חלקה 5 · נבנה ב-1970
- לוחמי הגטאות 169, צפתגוש 13194 חלקה 6 · נבנה ב-2021
- לוחמי הגטאות 171, צפתגוש 13194 חלקה 8 · נבנה ב-1980
- לוחמי הגטאות 174, צפתגוש 13194 חלקה 11
- לוחמי הגטאות 175, צפתגוש 13194 חלקה 12
- לוחמי הגטאות 311, צפתגוש 13075 חלקה 167 · נבנה ב-1970
יש לבדוק בתכנית עצמה. הרשימה נאספה ממקורות שונים ואינה מחליפה את התשריט ואת הוראות התכנית.
מה קובעת התכנית
התכנית היא המסמך שקובע מה מותר לבנות במתחם, וכמה.
התכנית 216-1320449 אינה בשירות התכניות המקוונות של מינהל התכנון, ולכן אין לנו כאן את מטרותיה. את ההוראות והתשריט אפשר לראות התכנית במבא"ת.
גושים וחלקות
חלקה: יחידת הקרקע הרשומה בטאבו. גוש: קבוצה של חלקות.
23 חלקות ב-2 גושים. גוש 13075: 15 חלקות; גוש 13194: 2, 3, 4, 5, 6, 8, 11 ו-12.
| גוש וחלקה | כמה מהחלקה בתכנית | שטח החלקה (מ"ר) | שנת בנייה | מכירות שדווחו | כתובות |
|---|---|---|---|---|---|
| גוש 13075 חלקה 35 | לפי מנהלת ההתחדשות | 851 | 1970 | 24 | לוחמי הגטאות 18 |
| גוש 13075 חלקה 36 | לפי מנהלת ההתחדשות | 826 | 1970 | 12 | לוחמי הגטאות 17 |
| גוש 13075 חלקה 40 | לפי מנהלת ההתחדשות | 1,014 | 1960 | 18 | לוחמי הגטאות 21 |
| גוש 13075 חלקה 41 | לפי מנהלת ההתחדשות | 1,257 | 1950 | 20 | לוחמי הגטאות 20 |
| גוש 13075 חלקה 46 | לפי מנהלת ההתחדשות | 1,176 | 1960 | 24 | לוחמי הגטאות 22 |
| גוש 13075 חלקה 81 | לפי מנהלת ההתחדשות | 1,288 | 1970 | 32 | לוחמי הגטאות 30 |
| גוש 13075 חלקה 83 | לפי מנהלת ההתחדשות | 1,240 | 1960 | 18 | לוחמי הגטאות 31 |
| גוש 13075 חלקה 85 | לפי מנהלת ההתחדשות | 1,189 | 1960 | 28 | לוחמי הגטאות 32 |
| גוש 13075 חלקה 87 | לפי מנהלת ההתחדשות | 1,099 | 1970 | 20 | לוחמי הגטאות 33 |
| גוש 13075 חלקה 89 | לפי מנהלת ההתחדשות | 1,453 | 1960 | 28 | לוחמי הגטאות 34 |
| גוש 13075 חלקה 98 | לפי מנהלת ההתחדשות | 1,368 | 1970 | 22 | לוחמי הגטאות 37 |
| גוש 13075 חלקה 99 | לפי מנהלת ההתחדשות | 991 | 1960 | 28 | לוחמי הגטאות 38 |
| גוש 13075 חלקה 100 | לפי מנהלת ההתחדשות | 1,064 | 1960 | 24 | לוחמי הגטאות 39 |
| גוש 13075 חלקה 102 | לפי מנהלת ההתחדשות | 968 | 1950 | 14 | לוחמי הגטאות 41 |
| גוש 13075 חלקה 167 | לפי מנהלת ההתחדשות | 718 | 1970 | 30 | אנילביץ 311, לוחמי הגטאות 311 |
| גוש 13194 חלקה 2 | לפי מנהלת ההתחדשות | 4,884 | 1970 | 58 | לוחמי הגטאות 5 |
| גוש 13194 חלקה 3 | לפי מנהלת ההתחדשות | 3,178 | 1970 | 132 | לוחמי הגטאות 7 |
| גוש 13194 חלקה 4 | לפי מנהלת ההתחדשות | 2,431 | 1970 | 114 | לוחמי הגטאות 9 |
| גוש 13194 חלקה 5 | לפי מנהלת ההתחדשות | 1,252 | 1970 | 8 | לוחמי הגטאות 168 |
| גוש 13194 חלקה 6 | לפי מנהלת ההתחדשות | 1,114 | 2021 | 24 | לוחמי הגטאות 169 |
| גוש 13194 חלקה 8 | לפי מנהלת ההתחדשות | 1,231 | 1980 | 2 | לוחמי הגטאות 171 |
| גוש 13194 חלקה 11 | לפי מנהלת ההתחדשות | 1,554 | - | 6 | לוחמי הגטאות 174 |
| גוש 13194 חלקה 12 | לפי מנהלת ההתחדשות | 1,138 | - | 8 | לוחמי הגטאות 175 |
מקור: מנהלת התחדשות עירונית + הצלבת קדסטר. "כל החלקה" ו"חלק מהחלקה" כפי שמסומן בתכנית במבא"ת; אחוז הוא החלק של החלקה שבתוך הקו הכחול (גבול התכנית), לפי חיתוך עם מפת החלקות. שנת הבנייה והמכירות: לפי עסקאות הנדל"ן שדווחו לרשות המסים בחלקה (שנת הבנייה השכיחה בדיווחים, לפני אישור התכנית).
הכרעות שמאי מכריע במתחם
לא נמצאו במאגר הכרעות של שמאי מכריע בגושים ובחלקות של המתחם. אפשר לעיין בהכרעות בעיר בדף העיר.
שאלות נפוצות
באיזה שלב נמצא מתחם הפינוי בינוי "לוחמי הגטאות" בצפת?
לפי הרשימה של משרד הבינוי והשיכון, הסטטוס של מתחם "לוחמי הגטאות" בצפת הוא "תכנון ראשוני", במסלול רשויות, והוא הוכרז ב-22/03/2025. המתחם הוכרז ב-2025, ותכנית עוד לא הוגשה. השלב הבא: הגשת התכנית.
אילו כתובות כלולות בפינוי בינוי "לוחמי הגטאות" בצפת?
לפי מבא"ת ונתוני החלקות, בתחום התכנית: אנילביץ 311, צפת; לוחמי הגטאות 5, צפת; לוחמי הגטאות 7, צפת; לוחמי הגטאות 9, צפת; לוחמי הגטאות 17, צפת; לוחמי הגטאות 18, צפת; לוחמי הגטאות 20, צפת; לוחמי הגטאות 21, צפת; לוחמי הגטאות 22, צפת; לוחמי הגטאות 30, צפת; לוחמי הגטאות 31, צפת; לוחמי הגטאות 32, צפת; לוחמי הגטאות 33, צפת; לוחמי הגטאות 34, צפת; לוחמי הגטאות 37, צפת; לוחמי הגטאות 38, צפת; לוחמי הגטאות 39, צפת; לוחמי הגטאות 41, צפת; לוחמי הגטאות 168, צפת; לוחמי הגטאות 169, צפת; לוחמי הגטאות 171, צפת; לוחמי הגטאות 174, צפת; לוחמי הגטאות 175, צפת; לוחמי הגטאות 311, צפת. יש לבדוק בתכנית עצמה.
האם אנילביץ 311, צפת בפינוי בינוי?
לפי מבא"ת ונתוני החלקות, הבניין באנילביץ 311, צפת נמצא בתחום מתחם הפינוי בינוי "לוחמי הגטאות" (תכנון ראשוני). יש לבדוק בתכנית עצמה.
באילו גושים וחלקות נמצא המתחם "לוחמי הגטאות"?
23 חלקות ב-גושים: 13075, 13194.
כמה דירות יהיו במתחם "לוחמי הגטאות"?
לפי הנתונים שפורסמו במאגר של משרד הבינוי והשיכון: 166 דירות קיימות, תוספת של 334 דירות, 500 דירות מוצעות.
עוד באותו אזור
- פינוי בינוי ברחוב אנילביץ, צפת מספרי הבית ברחוב
- פינוי בינוי ברחוב לוחמי הגטאות, צפת כל המתחמים ומספרי הבית ברחוב
- דוד רמז לוחמי הגטאות גם ברחוב לוחמי הגטאות · תכנון ראשוני
- כל מתחמי הפינוי בינוי בצפת וההכרעות בעיר
למשל: "מה שיעור הרווח היזמי שנקבע בפינוי בינוי?" כל תשובה עם ציטוט וקישור לעמוד במקור.
מאמרים על פינוי בינוי
כמה היטל השבחה משלמים בפינוי בינוי, ואיך מחשבים את הזמן עד הביצוע?
החיפוש "היטל השבחה פינוי בינוי" זינק ב-130% בחמש השנים האחרונות, ומספר ההחלטות עלה פי 13. השאלה המרכזית בהן: בעוד כמה שנים הפרויקט באמת ייצא לדרך?
25 בספטמבר 2026 · 8 דק' קריאהכמה מטר מקבל דייר בפינוי בינוי, לפי השמאים?
פינוי בינוי: כמה מ"ר תוספת לדירת הדייר הניחו השמאים המכריעים? בין 12 ל-50 מ"ר, בשתי קבוצות. 11 הכרעות עם שם השמאי, העיר והעמוד.
18 באוקטובר 2026 · 7 דק' קריאהאיך דייר סרבן משפיע על היטל ההשבחה בפינוי בינוי ובתמ"א 38?
דייר סרבן והיטל השבחה: שמאים מכריעים לא נתנו לו מקדם נפרד. הוא נכנס לשנות הדחייה, ובפינוי בינוי נקבעו לרוב 3 עד 5 שנים. 11 הכרעות עם מקור.
11 באוקטובר 2026 · 7 דק' קריאההמתחם ברשימה הרשמית: "לוחמי הגטאות", מספר 8001584. מקור: מתחמי התחדשות עירונית במסלולי רשויות ומיסוי שעברו הכרזה, משרד הבינוי והשיכון (הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית), באתר data.gov.il. עדכון המאגר: 15/08/2026.
הנתונים בעמוד מוצגים כפי שפורסמו במקורות שמצוינים ליד כל אחד מהם. הם אינם תחליף לבדיקה בתכנית עצמה, במסמכי הרישום ובוועדה המקומית, או לחוות דעת של שמאי מקרקעין מוסמך.