פינוי בינוי ברחובות שדרות הגעתון ולוחמי הגטאות, נהריה
- שדרות הגעתון 17
- שדרות הגעתון 19
- שדרות הגעתון 23
- שדרות הגעתון 27
- שדרות הגעתון 29
- שדרות הגעתון 31
- שדרות הגעתון 33
- לוחמי הגטאות 11
- +3 כתובות
מתחם "התחנה המרכזית" בנהריה כולל 11 כתובות ב-2 רחובות. היום יש בו 174 דירות, ואחרי הפרויקט יהיו 1,100. המתחם בתכנון ראשוני, ותכנית עוד לא הוגשה. השלב הבא: הגשת התכנית.
תכנון ראשוני מקור: משרד הבינוי והשיכון, עודכן 15/08/2026
במבט אחד
מתחם גדול בנהריה: 1,100 דירות אחרי הפרויקט, לעומת 505 במתחם טיפוסי בעיר. בנהריה 12 מתחמים ברשימה, ול-3 מהם כבר יש תכנית מאושרת.
באיזה שלב המתחם
מהכרזה על המתחם ועד שהבנייה מתחילה. השלב הנוכחי מסומן.
המתחם בתכנון ראשוני, ותכנית עוד לא הוגשה. השלב הבא: הגשת התכנית.
- הכרזה על המתחםטרם הוכרזטרם
- הגשת התכניתהשלב הבא
- הפקדהעוד לא
- אישור התכניתעוד לא
- היתר בנייהעוד לא
- ביצועעוד לא
מה המונחים אומרים
- הכרזה
- משרד הבינוי והשיכון הכיר באזור כמתחם להתחדשות עירונית. מתחם מוכרז נכנס לרשימה הרשמית.
- מסלול מיסוי
- מתחם שהוכרז כדי שהפרויקט, בדרך כלל ביוזמת יזם, יקבל הטבות מס.
- מסלול רשויות
- מתחם שהרשות המקומית מקדמת את התכנון שלו, בסיוע הממשלה.
- הפקדה
- פרסום התכנית לציבור, כדי שאפשר יהיה לעיין בה ולהגיש התנגדויות.
- אישור (מתן תוקף)
- האישור הסופי של התכנית ופרסומו ברשומות. מכאן אפשר לבקש היתרי בנייה.
- היתר בנייה
- האישור של הוועדה המקומית לבנות בפועל לפי התכנית.
המקורות: הסטטוס והמסלול מהרשימה של משרד הבינוי והשיכון; תאריכי ההגשה, ההפקדה והאישור משירות התכניות של מינהל התכנון (Xplan) ומבא"ת. "אחרי רישוי" במאגר: יש היתרי בנייה והביצוע עוד לא החל; "במימוש": בביצוע.
המתחם על המפה
הקו הכחול הוא גבול התכנית, כפי שמינהל התכנון פרסם אותו.
אין לתכנית גבול מקוון. במפה של GovMap (בלחיצה, או כשהמפה מגיעה למסך במחשב) מוצג סימון משוער לפי מרכז הגושים של המתחם, יחד עם תצלום אוויר וגבולות החלקות.
לתכנית הזו אין קו כחול בשירות של מינהל התכנון (תכנית שאינה מקוונת). הסימון במפה הוא משוער: מרכז הגושים של המתחם, לא גבול התכנית. את הגבול המדויק יש לבדוק בתשריט התכנית במבא"ת.
הכתובות בפינוי בינוי התחנה המרכזית, נהריה
הבניינים בכתובות האלה נמצאים בתחום התכנית, לפי מבא"ת (כתובות המתחם ותיאור המיקום) ולפי נתוני החלקות (עסקאות רשות המסים ובקשות להיתר בנייה של הוועדות המקומיות). 11 כתובות ב-2 רחובות.
לוחמי הגטאות 4 כתובות
כל הפינוי בינוי ברחוב לוחמי הגטאות ←- לוחמי הגטאות 11, נהריהגוש 18133 חלקה 94
- לוחמי הגטאות 12, נהריהגוש 18133 חלקה 94
- לוחמי הגטאות 13, נהריהגוש 18133 חלקה 94
- לוחמי הגטאות 14, נהריהגוש 18133 חלקה 94
שדרות הגעתון 7 כתובות
כל הפינוי בינוי ברחוב שדרות הגעתון ←- שדרות הגעתון 17, נהריהגוש 18133 חלקה 94
- שדרות הגעתון 19, נהריהגוש 18133 חלקה 94
- שדרות הגעתון 23, נהריהגוש 18133 חלקה 94
- שדרות הגעתון 27, נהריהגוש 18133 חלקה 94
- שדרות הגעתון 29, נהריהגוש 18133 חלקה 94
- שדרות הגעתון 31, נהריהגוש 18133 חלקה 94
- שדרות הגעתון 33, נהריהגוש 18133 חלקה 94
יש לבדוק בתכנית עצמה. הרשימה נאספה ממקורות שונים ואינה מחליפה את התשריט ואת הוראות התכנית.
מה קובעת התכנית
התכנית היא המסמך שקובע מה מותר לבנות במתחם, וכמה.
התכנית אינה בשירות התכניות המקוונות של מינהל התכנון, ולכן אין לנו כאן את מטרותיה. את ההוראות והתשריט אפשר לראות במבא"ת.
גושים וחלקות
חלקה: יחידת הקרקע הרשומה בטאבו. גוש: קבוצה של חלקות.
33 חלקות ב-7 גושים. גוש 18133: 94-96; גוש 18146: 557-561; גוש 18147: 150, 193 ו-214; גוש 18161: 232; גוש 18172: 19 חלקות; גוש 18175: 258 ו-259; גוש 19924: 130 ו-132.
| גוש וחלקה | כמה מהחלקה בתכנית | שטח החלקה (מ"ר) | שנת בנייה | מכירות שדווחו | כתובות | כלולה גם במתחם |
|---|---|---|---|---|---|---|
| גוש 18133 חלקה 94 | לפי מנהלת ההתחדשות | 14,659 | - | - | לוחמי הגטאות 11-14, שדרות הגעתון 17, 19 ועוד | - |
| גוש 18133 חלקה 95 | לפי מנהלת ההתחדשות | 958 | - | - | לוחמי הגטאות 11-14, שדרות הגעתון 17, 19 ועוד | - |
| גוש 18133 חלקה 96 | לפי מנהלת ההתחדשות | 2,427 | - | - | לוחמי הגטאות 11-14, שדרות הגעתון 17, 19 ועוד | - |
| גוש 18146 חלקה 557 | לפי מנהלת ההתחדשות | 11,209 | - | - | לוחמי הגטאות 11-14, שדרות הגעתון 17, 19 ועוד | - |
| גוש 18146 חלקה 559 | לפי מנהלת ההתחדשות | 23,104 | - | - | - | - |
| גוש 18146 חלקה 561 | לפי מנהלת ההתחדשות | 79 | - | - | - | - |
| גוש 18147 חלקה 150 | לפי מנהלת ההתחדשות | 15,069 | - | - | - | - |
| גוש 18147 חלקה 193 | לפי מנהלת ההתחדשות | 3,086 | - | - | - | - |
| גוש 18147 חלקה 214 | לפי מנהלת ההתחדשות | 15,627 | - | - | - | - |
| גוש 18161 חלקה 232 | לפי מנהלת ההתחדשות | 11,197 | - | - | - | לב העיר |
| גוש 18172 חלקה 12 | לפי מנהלת ההתחדשות | 1,500 | 1960 | 4 | - | - |
| גוש 18172 חלקה 13 | לפי מנהלת ההתחדשות | 1,500 | 1945 | 2 | - | - |
| גוש 18172 חלקה 14 | לפי מנהלת ההתחדשות | 1,500 | 1970 | 25 | - | - |
| גוש 18172 חלקה 18 | לפי מנהלת ההתחדשות | 1,586 | 1960 | 1 | - | - |
| גוש 18172 חלקה 19 | לפי מנהלת ההתחדשות | 6,842 | 1960 | 61 | - | - |
| גוש 18172 חלקה 41 | לפי מנהלת ההתחדשות | 1,618 | 1970 | 15 | - | - |
| גוש 18172 חלקה 64 | לפי מנהלת ההתחדשות | 3,778 | 1994 | 15 | - | - |
| גוש 18172 חלקה 108 | לפי מנהלת ההתחדשות | 1,008 | - | 1 | - | - |
| גוש 18172 חלקה 109 | לפי מנהלת ההתחדשות | 1,008 | - | - | - | - |
| גוש 18172 חלקה 110 | לפי מנהלת ההתחדשות | 1,008 | - | - | - | - |
| גוש 18172 חלקה 111 | לפי מנהלת ההתחדשות | 379 | - | - | - | - |
| גוש 18172 חלקה 112 | לפי מנהלת ההתחדשות | 459 | - | - | - | - |
| גוש 18172 חלקה 177 | לפי מנהלת ההתחדשות | 960 | 1970 | 5 | - | - |
| גוש 18172 חלקה 346 | לפי מנהלת ההתחדשות | 2,424 | 1990 | 17 | - | - |
| גוש 18172 חלקה 348 | לפי מנהלת ההתחדשות | 2,121 | 1980 | 1 | - | - |
| גוש 18172 חלקה 349 | לפי מנהלת ההתחדשות | 118 | - | - | - | - |
| גוש 18172 חלקה 365 | לפי מנהלת ההתחדשות | 327 | - | - | - | - |
| גוש 18172 חלקה 368 | לפי מנהלת ההתחדשות | 14,071 | - | - | - | - |
| גוש 18172 חלקה 369 | לפי מנהלת ההתחדשות | 784 | - | - | - | - |
| גוש 18175 חלקה 258 | לפי מנהלת ההתחדשות | 923 | - | - | - | - |
| גוש 18175 חלקה 259 | לפי מנהלת ההתחדשות | 18,522 | 2015 | 1 | - | - |
| גוש 19924 חלקה 130 | לפי מנהלת ההתחדשות | 106 | - | - | - | - |
| גוש 19924 חלקה 132 | לפי מנהלת ההתחדשות | 116 | - | - | - | - |
מקור: מנהלת התחדשות עירונית + הצלבת קדסטר. "כל החלקה" ו"חלק מהחלקה" כפי שמסומן בתכנית במבא"ת; אחוז הוא החלק של החלקה שבתוך הקו הכחול (גבול התכנית), לפי חיתוך עם מפת החלקות. שנת הבנייה והמכירות: לפי עסקאות הנדל"ן שדווחו לרשות המסים בחלקה (שנת הבנייה השכיחה בדיווחים, לפני אישור התכנית). 1 מהחלקות כלולות גם במתחם אחר (תכניות חופפות או סמוכות).
הכרעות שמאי מכריע במתחם
שמאי מכריע: שמאי שממנה משרד המשפטים כדי להכריע במחלוקת על שווי, בעיקר בהיטל השבחה.
הכרעה אחת בחלקות המתחם, 2020, שמאי אחד. בהכרעה אחת נקבעו מספרים.
היטל השבחה: מחלוקת על ההיטל שהוועדה המקומית גובה כשתכנית מעלה את שווי הקרקע. ההתאמה לפי גוש וחלקה, ולכן ההחלטה עוסקת בחלקה, ולא בהכרח בפרויקט ההתחדשות עצמו.
היטל השבחה
שמאי מכריע: רמה מאור
מקור: מאגר ההחלטות של משרד המשפטים (שמאי מכריע, השגות רמ"י וועדת ההשגות), לפי הגוש והחלקה שבהחלטה. מה שנקבע: ממצאים שאומתו מול טקסט ההחלטה. "שווי" כאן הוא מה שהשמאי המכריע קבע.
מחירי דירות שנמכרו במתחם
עסקאות השוואה: עסקאות שחברות בבורסה צירפו לדוחות הערכת שווי. מוצג המחיר, לא שווי שנקבע.
2 עסקאות בין 2018 ל-2020, שהופיעו כעסקאות השוואה בדוחות הערכת שווי שפורסמו במאיה (אתר הדיווחים של הבורסה), ושהגוש והחלקה או הכתובת שלהן בתחום המתחם.
| תאריך | כתובת | גוש/חלקה | שימוש | שטח (מ"ר) | מחיר (₪) | מחיר למ"ר (₪) | סוג | מקור |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 08/12/2020 | שד' הגעתון 19 | 18172/19/46 | חנות | 24 | 285,000 | 11,900 | - | דוח מ-31/03/2021, עמוד 354 |
| 10/2018 | שדרות הגעתון 29 | - | חנות 29 מ״ר, מחיר מבוקש | 29 | 830,000 | 28,600 | מחיר מבוקש | דוח מ-31/03/2019, עמוד 398 |
מקור: דוחות הערכת שווי שפורסמו במאיה. מוצגות רק עסקאות ההשוואה שבדוח, בלי שום נתון אחר ממנו. המחירים כפי שנכתבו בדוח, ולא נבדקו מול רשות המסים. מהחדשה לישנה. "מחיר מבוקש" הוא מחיר שפורסם למכירה, לא עסקה שנחתמה.
שאלות נפוצות
באיזה שלב נמצא מתחם הפינוי בינוי "התחנה המרכזית" בנהריה?
לפי הרשימה של משרד הבינוי והשיכון, הסטטוס של מתחם "התחנה המרכזית" בנהריה הוא "תכנון ראשוני". המתחם בתכנון ראשוני, ותכנית עוד לא הוגשה. השלב הבא: הגשת התכנית.
אילו כתובות כלולות בפינוי בינוי "התחנה המרכזית" בנהריה?
לפי מבא"ת ונתוני החלקות, בתחום התכנית: לוחמי הגטאות 11, נהריה; לוחמי הגטאות 12, נהריה; לוחמי הגטאות 13, נהריה; לוחמי הגטאות 14, נהריה; שדרות הגעתון 17, נהריה; שדרות הגעתון 19, נהריה; שדרות הגעתון 23, נהריה; שדרות הגעתון 27, נהריה; שדרות הגעתון 29, נהריה; שדרות הגעתון 31, נהריה; שדרות הגעתון 33, נהריה. יש לבדוק בתכנית עצמה.
האם לוחמי הגטאות 11, נהריה בפינוי בינוי?
לפי מבא"ת ונתוני החלקות, הבניין בלוחמי הגטאות 11, נהריה נמצא בתחום מתחם הפינוי בינוי "התחנה המרכזית" (תכנון ראשוני). יש לבדוק בתכנית עצמה.
באילו גושים וחלקות נמצא המתחם "התחנה המרכזית"?
33 חלקות ב-גושים: 18133, 18146, 18147, 18161, 18172, 18175, 19924.
כמה דירות יהיו במתחם "התחנה המרכזית"?
לפי הנתונים שפורסמו במאגר של משרד הבינוי והשיכון: 174 דירות קיימות, תוספת של 926 דירות, 1,100 דירות מוצעות.
האם יש הכרעות שמאי מכריע במתחם "התחנה המרכזית"?
כן. במאגר החלטה אחת בגושים ובחלקות של המתחם, האחרונה מ-07/06/2020.
עוד באותו אזור
- פינוי בינוי ברחוב לוחמי הגטאות, נהריה מספרי הבית ברחוב
- פינוי בינוי ברחוב שדרות הגעתון, נהריה כל המתחמים ומספרי הבית ברחוב
- לב העיר גם ברחוב שדרות הגעתון · התכנית הופקדה
- כל מתחמי הפינוי בינוי בנהריה וההכרעות בעיר
למשל: "מה שיעור הרווח היזמי שנקבע בפינוי בינוי?" כל תשובה עם ציטוט וקישור לעמוד במקור.
מאמרים על פינוי בינוי
כמה היטל השבחה משלמים בפינוי בינוי, ואיך מחשבים את הזמן עד הביצוע?
החיפוש "היטל השבחה פינוי בינוי" זינק ב-130% בחמש השנים האחרונות, ומספר ההחלטות עלה פי 13. השאלה המרכזית בהן: בעוד כמה שנים הפרויקט באמת ייצא לדרך?
25 בספטמבר 2026 · 8 דק' קריאהכמה מטר מקבל דייר בפינוי בינוי, לפי השמאים?
פינוי בינוי: כמה מ"ר תוספת לדירת הדייר הניחו השמאים המכריעים? בין 12 ל-50 מ"ר, בשתי קבוצות. 11 הכרעות עם שם השמאי, העיר והעמוד.
18 באוקטובר 2026 · 7 דק' קריאהאיך דייר סרבן משפיע על היטל ההשבחה בפינוי בינוי ובתמ"א 38?
דייר סרבן והיטל השבחה: שמאים מכריעים לא נתנו לו מקדם נפרד. הוא נכנס לשנות הדחייה, ובפינוי בינוי נקבעו לרוב 3 עד 5 שנים. 11 הכרעות עם מקור.
11 באוקטובר 2026 · 7 דק' קריאההמתחם ברשימה הרשמית: "התחנה המרכזית", מספר 8000900. מקור: מתחמי התחדשות עירונית במסלולי רשויות ומיסוי שעברו הכרזה, משרד הבינוי והשיכון (הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית), באתר data.gov.il. עדכון המאגר: 15/08/2026.
הנתונים בעמוד מוצגים כפי שפורסמו במקורות שמצוינים ליד כל אחד מהם. הם אינם תחליף לבדיקה בתכנית עצמה, במסמכי הרישום ובוועדה המקומית, או לחוות דעת של שמאי מקרקעין מוסמך.