כניסההתחל ניסיון חינם
הרצליה

פינוי בינוי ברחובות לכיש, העצמאות ועוד רחוב אחד, הרצליה

  • לכיש 1
  • לכיש 2
  • לכיש 4
  • לכיש 7
  • לכיש 13
  • לכיש 15
  • לכיש 17
  • העצמאות 3
  • +5 כתובות

מתחם "מעונות שרה" בהרצליה כולל 13 כתובות ב-3 רחובות. היום יש בו 186 דירות, ואחרי הפרויקט יהיו 645. התכנית אושרה ב-2023. השלב הבא: היתר בנייה.

תכנית מאושרת מקור: משרד הבינוי והשיכון, עודכן 15/08/2026

במבט אחד

השלב עכשיותכנית מאושרתאפשר לבקש היתרי בנייה
דירות במתחם
היום186אחרי הפרויקט645פי 3.5
כתובות13ב-3 רחובות
שטח התכנית24.7 דונםדונם = 1,000 מ"ר
הבניינים הקיימיםנבנו 1950-1960לפי מכירות שדווחו לרשות המסים
מסלולמסלול רשויותהרשות המקומית מקדמת
מספר התכנית504-0351403במבא"ת, אתר מינהל התכנון

מתחם גדול בהרצליה: 645 דירות אחרי הפרויקט, לעומת 317 במתחם טיפוסי בעיר. בהרצליה 24 מתחמים ברשימה, ול-12 מהם כבר יש תכנית מאושרת.

באיזה שלב המתחם

מהכרזה על המתחם ועד שהבנייה מתחילה. השלב הנוכחי מסומן.

התכנית אושרה ב-2023. השלב הבא: היתר בנייה.

  1. הכרזה על המתחם17/07/2014במסלול רשויותעבר
  2. הגשת התכנית28/03/2018עבר
  3. הפקדההתאריך לא פורסם בשירותעבר
  4. אישור התכנית08/11/2023עבר
  5. היתר בנייההשלב הבא
  6. ביצועעוד לא
מה המונחים אומרים
הכרזה
משרד הבינוי והשיכון הכיר באזור כמתחם להתחדשות עירונית. מתחם מוכרז נכנס לרשימה הרשמית.
מסלול מיסוי
מתחם שהוכרז כדי שהפרויקט, בדרך כלל ביוזמת יזם, יקבל הטבות מס.
מסלול רשויות
מתחם שהרשות המקומית מקדמת את התכנון שלו, בסיוע הממשלה.
הפקדה
פרסום התכנית לציבור, כדי שאפשר יהיה לעיין בה ולהגיש התנגדויות.
אישור (מתן תוקף)
האישור הסופי של התכנית ופרסומו ברשומות. מכאן אפשר לבקש היתרי בנייה.
היתר בנייה
האישור של הוועדה המקומית לבנות בפועל לפי התכנית.

המקורות: הסטטוס והמסלול מהרשימה של משרד הבינוי והשיכון; תאריכי ההגשה, ההפקדה והאישור משירות התכניות של מינהל התכנון (Xplan) ומבא"ת. "אחרי רישוי" במאגר: יש היתרי בנייה והביצוע עוד לא החל; "במימוש": בביצוע.

המתחם על המפה

הקו הכחול הוא גבול התכנית, כפי שמינהל התכנון פרסם אותו.

100 מ'צפון

הקו הכחול: גבול התכנית 504-0351403 כפי שהוא מופיע בשירות הקווים הכחולים של מינהל התכנון (Xplan). במפה האינטראקטיבית (GovMap, המרכז למיפוי ישראל) הגבול מסומן באדום, כדי שלא יתבלבל עם קווי החלקות.

הכתובות בפינוי בינוי מעונות שרה, הרצליה

הבניינים בכתובות האלה נמצאים בתחום התכנית 504-0351403, לפי מבא"ת (כתובות המתחם ותיאור המיקום) ולפי נתוני החלקות (עסקאות רשות המסים ובקשות להיתר בנייה של הוועדות המקומיות). 13 כתובות ב-3 רחובות.

בר אילן כתובת אחת

כל הפינוי בינוי ברחוב בר אילן ←
  • בר אילן 51, הרצליהגוש 6535 חלקה 118 · נבנה ב-1959

העצמאות 5 כתובות

כל הפינוי בינוי ברחוב העצמאות ←
  • העצמאות 3, הרצליהגוש 6535 חלקה 120 · נבנה ב-1960
  • העצמאות 5, הרצליהגוש 6538 חלקה 390 · נבנה ב-1950
  • העצמאות 7, הרצליהגוש 6538 חלקה 390 · נבנה ב-1950
  • העצמאות 9, הרצליהגוש 6538 חלקה 388 · נבנה ב-1960
  • העצמאות 11, הרצליהגוש 6538 חלקה 258 · נבנה ב-1950

לכיש 7 כתובות

כל הפינוי בינוי ברחוב לכיש ←
  • לכיש 1, הרצליהגוש 6535 חלקה 119 · נבנה ב-1950
  • לכיש 2, הרצליהגוש 6538 חלקה 388 · נבנה ב-1960
  • לכיש 4, הרצליהגוש 6538 חלקה 388 · נבנה ב-1960
  • לכיש 7, הרצליהגוש 6538 חלקה 390 · נבנה ב-1950
  • לכיש 13, הרצליהגוש 6538 חלקה 388 · נבנה ב-1960
  • לכיש 15, הרצליהגוש 6538 חלקה 388 · נבנה ב-1960
  • לכיש 17, הרצליהגוש 6538 חלקה 388 · נבנה ב-1960

גם ברחובות: ריינס (בלי מספר בית במקור).

יש לבדוק בתכנית עצמה. הרשימה נאספה ממקורות שונים ואינה מחליפה את התשריט ואת הוראות התכנית.

מה קובעת התכנית

התכנית היא המסמך שקובע מה מותר לבנות במתחם, וכמה.

מטרות התכנית, כפי שהוא מופיע בשירות התכניות של מינהל התכנון (504-0351403):

התחדשות עירונית בשכונת מעונות שרה באמצעות פרוייקט פינוי בינוי הכולל הריסת מתחם בנייני מגורים והקמת שכונת מגורים חדשה הכוללת שטחי ציבור, מסחר וחניונים תת קרקעיים.

עיקרי ההוראות, הכמויות והתשריט בעמוד התכנית בהתכנית במבא"ת.

ייעודי הקרקע בתכנית

  • דרך מאושרת
  • דרך מוצעת
  • דרך משולבת
  • יעוד עפ"י תכנית מאושרת אחרת
  • ככר עירונית
  • מבנים ומוסדות ציבור
  • מגורים
  • מגורים ד'
  • מגורים ומסחר
  • שטח ציבורי פתוח

נתוני התכנית

שם התכנית
הר/ מק/ 2214/ א - התחדשות עירונית מעונות שרה
מספר התכנית
504-0351403
סוג התכנית
תכנית מתאר מקומית
היתרי בנייה לפי התכנית
תכנית שמכוחה לא ניתן להוציא היתרים או הרשאות
ועדת התכנון
הרצליה
שטח התכנית
24.681 דונם
השלב במינהל התכנון
אישור · פרסום אישור
הגשת התכנית
28/03/2018
אישור סופי (פרסום ברשומות)
08/11/2023
הסטטוס במבא"ת
מאושרת, 08/11/2023
דירות לפני התכנית
186 יח"ד
דירות נוספות בתכנית
+434 יח"ד
שינוי בשטח למגורים
+54,560 מ"ר
שינוי בשטח למסחר
+335 מ"ר
שינוי בשטח למבני ציבור
+2,000 מ"ר

מקור: שירות הקווים הכחולים של מינהל התכנון (Xplan, שכבת "תכניות מקוונות") ומבא"ת. הכמויות כפי שנרשמו בתכנית, ולא בהכרח זהות למספר הדירות במאגר של משרד הבינוי והשיכון. התכנית במבא"ת.

גושים וחלקות

חלקה: יחידת הקרקע הרשומה בטאבו. גוש: קבוצה של חלקות.

11 חלקות ב-2 גושים. גוש 6535: 118, 119, 120, 131, 133 ו-136; גוש 6538: 258, 388, 389, 390 ו-391.

גוש וחלקהכמה מהחלקה בתכניתשטח החלקה (מ"ר)שנת בנייהמכירות שדווחוכתובותכלולה גם במתחם
גוש 6535 חלקה 118כל החלקה951195910בר אילן 51-
גוש 6535 חלקה 119כל החלקה1,43819507לכיש 1-
גוש 6535 חלקה 120כל החלקה1,618196011העצמאות 3-
גוש 6535 חלקה 131כל החלקה4,619----
גוש 6535 חלקה 133חלק מהחלקה245----
גוש 6535 חלקה 136כל החלקה384----
גוש 6538 חלקה 258כל החלקה3,469195034העצמאות 11מול התחנה המרכזית
גוש 6538 חלקה 388כל החלקה5,734196038העצמאות 9, לכיש 2, 4 ועודמול התחנה המרכזית
גוש 6538 חלקה 389כל החלקה964----
גוש 6538 חלקה 390כל החלקה4,04419507העצמאות 5 ו-7, לכיש 7מול התחנה המרכזית
גוש 6538 חלקה 391כל החלקה1,422----

מקור: מבא"ת (סטטוטורי) + חיתוך קדסטר (GIS). "כל החלקה" ו"חלק מהחלקה" כפי שמסומן בתכנית במבא"ת; אחוז הוא החלק של החלקה שבתוך הקו הכחול (גבול התכנית), לפי חיתוך עם מפת החלקות. שנת הבנייה והמכירות: לפי עסקאות הנדל"ן שדווחו לרשות המסים בחלקה (שנת הבנייה השכיחה בדיווחים, לפני אישור התכנית). 3 מהחלקות כלולות גם במתחם אחר (תכניות חופפות או סמוכות).

הכרעות שמאי מכריע במתחם

שמאי מכריע: שמאי שממנה משרד המשפטים כדי להכריע במחלוקת על שווי, בעיקר בהיטל השבחה.

2 הכרעות בחלקות המתחם, 2026, שמאי אחד. ב-2 מהן נקבעו מספרים.

היטל השבחה: מחלוקת על ההיטל שהוועדה המקומית גובה כשתכנית מעלה את שווי הקרקע. ההתאמה לפי גוש וחלקה, ולכן ההחלטה עוסקת בחלקה, ולא בהכרח בפרויקט ההתחדשות עצמו.

מקור: מאגר ההחלטות של משרד המשפטים (שמאי מכריע, השגות רמ"י וועדת ההשגות), לפי הגוש והחלקה שבהחלטה. מה שנקבע: ממצאים שאומתו מול טקסט ההחלטה. "שווי" כאן הוא מה שהשמאי המכריע קבע.

שאלות נפוצות

באיזה שלב נמצא מתחם הפינוי בינוי "מעונות שרה" בהרצליה?

לפי הרשימה של משרד הבינוי והשיכון, הסטטוס של מתחם "מעונות שרה" בהרצליה הוא "תכנית מאושרת לפני מימוש", במסלול רשויות, והוא הוכרז ב-17/07/2014. התכנית אושרה ב-2023. השלב הבא: היתר בנייה.

אילו כתובות כלולות בפינוי בינוי "מעונות שרה" בהרצליה?

לפי מבא"ת ונתוני החלקות, בתחום התכנית: בר אילן 51, הרצליה; העצמאות 3, הרצליה; העצמאות 5, הרצליה; העצמאות 7, הרצליה; העצמאות 9, הרצליה; העצמאות 11, הרצליה; לכיש 1, הרצליה; לכיש 2, הרצליה; לכיש 4, הרצליה; לכיש 7, הרצליה; לכיש 13, הרצליה; לכיש 15, הרצליה; לכיש 17, הרצליה. יש לבדוק בתכנית עצמה.

האם בר אילן 51, הרצליה בפינוי בינוי?

לפי מבא"ת ונתוני החלקות, הבניין בבר אילן 51, הרצליה נמצא בתחום מתחם הפינוי בינוי "מעונות שרה" (תכנית מאושרת). יש לבדוק בתכנית עצמה.

באילו גושים וחלקות נמצא המתחם "מעונות שרה"?

11 חלקות ב-גושים: 6535, 6538.

כמה דירות יהיו במתחם "מעונות שרה"?

לפי הנתונים שפורסמו במאגר של משרד הבינוי והשיכון: 186 דירות קיימות, תוספת של 434 דירות, 645 דירות מוצעות.

האם יש הכרעות שמאי מכריע במתחם "מעונות שרה"?

כן. במאגר 2 החלטות בגושים ובחלקות של המתחם, האחרונה מ-30/07/2026.

עוד באותו אזור

שאלו את מכריע על פינוי בינוי והתחדשות עירונית

למשל: "מה שיעור הרווח היזמי שנקבע בפינוי בינוי?" כל תשובה עם ציטוט וקישור לעמוד במקור.

לשאול את מכריע

מאמרים על פינוי בינוי

המתחם ברשימה הרשמית: "מעונות שרה", מספר 36479. מקור: מתחמי התחדשות עירונית במסלולי רשויות ומיסוי שעברו הכרזה, משרד הבינוי והשיכון (הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית), באתר data.gov.il. עדכון המאגר: 15/08/2026.

הנתונים בעמוד מוצגים כפי שפורסמו במקורות שמצוינים ליד כל אחד מהם. הם אינם תחליף לבדיקה בתכנית עצמה, במסמכי הרישום ובוועדה המקומית, או לחוות דעת של שמאי מקרקעין מוסמך.

לכל המתחמים בהרצליה ←