פינוי בינוי ברחובות רבי דוד דנינו, משעול הפעמונית ועוד 4 רחובות, קרית גת
- רבי דוד דנינו 3
- רבי דוד דנינו 5
- רבי דוד דנינו 9
- משעול הפעמונית 66
- משעול הפעמונית 68
- רבי אברהם לחיאני 1
- רבי אברהם לחיאני 3
- שדרות גת 133
- +3 כתובות
מתחם "היסמין" בקרית גת כולל 11 כתובות ב-6 רחובות. היום יש בו 120 דירות, ואחרי הפרויקט יהיו 466. התכנית אושרה ב-2015 וניתנו היתרי בנייה ל-466 דירות. השלב הבא: ביצוע.
יש היתרי בנייה מקור: משרד הבינוי והשיכון, עודכן 15/08/2026
במבט אחד
מתחם קטן בקרית גת: 466 דירות אחרי הפרויקט, לעומת 984 במתחם טיפוסי בעיר. בקרית גת 8 מתחמים ברשימה, ול-5 מהם כבר יש תכנית מאושרת.
באיזה שלב המתחם
מהכרזה על המתחם ועד שהבנייה מתחילה. השלב הנוכחי מסומן.
התכנית אושרה ב-2015 וניתנו היתרי בנייה ל-466 דירות. השלב הבא: ביצוע.
- הכרזה על המתחם09/06/2016במסלול מיסויעבר
- הגשת התכנית22/09/2014עבר
- הפקדה08/12/2014עבר
- אישור התכנית21/04/2015עבר
- היתר בנייההיתרים ל-466 דירותעבר
- ביצועהשלב הבא
מה המונחים אומרים
- הכרזה
- משרד הבינוי והשיכון הכיר באזור כמתחם להתחדשות עירונית. מתחם מוכרז נכנס לרשימה הרשמית.
- מסלול מיסוי
- מתחם שהוכרז כדי שהפרויקט, בדרך כלל ביוזמת יזם, יקבל הטבות מס.
- מסלול רשויות
- מתחם שהרשות המקומית מקדמת את התכנון שלו, בסיוע הממשלה.
- הפקדה
- פרסום התכנית לציבור, כדי שאפשר יהיה לעיין בה ולהגיש התנגדויות.
- אישור (מתן תוקף)
- האישור הסופי של התכנית ופרסומו ברשומות. מכאן אפשר לבקש היתרי בנייה.
- היתר בנייה
- האישור של הוועדה המקומית לבנות בפועל לפי התכנית.
המקורות: הסטטוס והמסלול מהרשימה של משרד הבינוי והשיכון; תאריכי ההגשה, ההפקדה והאישור משירות התכניות של מינהל התכנון (Xplan) ומבא"ת. "אחרי רישוי" במאגר: יש היתרי בנייה והביצוע עוד לא החל; "במימוש": בביצוע.
המתחם על המפה
הקו הכחול הוא גבול התכנית, כפי שמינהל התכנון פרסם אותו.
הקו הכחול: גבול התכנית 606-0232397 כפי שהוא מופיע בשירות הקווים הכחולים של מינהל התכנון (Xplan). במפה האינטראקטיבית (GovMap, המרכז למיפוי ישראל) הגבול מסומן באדום, כדי שלא יתבלבל עם קווי החלקות.
הכתובות בפינוי בינוי היסמין, קרית גת
הבניינים בכתובות האלה נמצאים בתחום התכנית 606-0232397, לפי מבא"ת (כתובות המתחם ותיאור המיקום) ולפי נתוני החלקות (עסקאות רשות המסים ובקשות להיתר בנייה של הוועדות המקומיות). 11 כתובות ב-6 רחובות.
משעול הפעמונית 2 כתובות
כל הפינוי בינוי ברחוב משעול הפעמונית ←- משעול הפעמונית 66, קרית גתגוש 1901 חלקה 187
- משעול הפעמונית 68, קרית גתגוש 1901 חלקה 187
רבי אברהם לחיאני 2 כתובות
כל הפינוי בינוי ברחוב רבי אברהם לחיאני ←- רבי אברהם לחיאני 1, קרית גתגוש 1902 חלקה 171 · נבנה ב-2014
- רבי אברהם לחיאני 3, קרית גתגוש 1902 חלקה 177 · נבנה ב-2014
רבי דוד דנינו 3 כתובות
כל הפינוי בינוי ברחוב רבי דוד דנינו ←- רבי דוד דנינו 3, קרית גתגוש 1902 חלקה 174
- רבי דוד דנינו 5, קרית גתגוש 1902 חלקה 175
- רבי דוד דנינו 9, קרית גתגוש 1902 חלקה 171 · נבנה ב-2014
שדרות גת 2 כתובות
כל הפינוי בינוי ברחוב שדרות גת ←- שדרות גת 133, קרית גתגוש 1901 חלקה 187
- שדרות גת 135, קרית גתגוש 1901 חלקה 187
יש לבדוק בתכנית עצמה. הרשימה נאספה ממקורות שונים ואינה מחליפה את התשריט ואת הוראות התכנית.
יזמים וחברות במתחם
- רנט איט - ריט מגורים בע"מ בעלת זכויות בנכס במתחםלפי דוח שפרסמה רנט איט במאיה, 30/11/2025
רק חברות, ורק עם מקור. דוח הערכת שווי (21.1) נכלל כשהנכס שבדוח, לפי גוש וחלקה או כתובת, נמצא בתחום המתחם. "יזם" כשהנכס בדוח הוא קרקע לייזום או פרויקט פינוי בינוי; "בעלת זכויות" כשהחברה מחזיקה נכס או דירות בתחום. מהדוחות מוצג רק שם החברה.
מה קובעת התכנית
התכנית היא המסמך שקובע מה מותר לבנות במתחם, וכמה.
מטרות התכנית, כפי שהוא מופיע בשירות התכניות של מינהל התכנון (606-0232397):
הקמת מתחם חדש למגורים הכולל 468 יח"ד במתחם היסמין, רובע הפרחים בקרית גת.
עיקרי ההוראות, הכמויות והתשריט בעמוד התכנית בהתכנית במבא"ת.
ייעודי הקרקע בתכנית
- דרך מאושרת
- מגורים ב'
- מגורים ד'
נתוני התכנית
- שם התכנית
- התחדשות עירונית - מתחם היסמין
- מספר התכנית
- 606-0232397
- סוג התכנית
- תכנית לדיור לאומי
- היתרי בנייה לפי התכנית
- תכנית שמכוחה ניתן להוציא היתרים או הרשאות
- ועדת התכנון
- קרית גת
- שטח התכנית
- 14.609 דונם
- השלב במינהל התכנון
- אישור · סיום טיפול
- הגשת התכנית
- 22/09/2014
- החלטה לפרסם להתנגדויות (הפקדה)
- 08/12/2014
- דיון באישור
- 12/04/2015
- אישור סופי (פרסום ברשומות)
- 21/04/2015
- הסטטוס במבא"ת
- מאושרת, 12/04/2015
- דירות לפני התכנית
- 120 יח"ד
- דירות נוספות בתכנית
- +348 יח"ד
- שינוי בשטח למגורים
- +35,018 מ"ר
מקור: שירות הקווים הכחולים של מינהל התכנון (Xplan, שכבת "תכניות מקוונות") ומבא"ת. הכמויות כפי שנרשמו בתכנית, ולא בהכרח זהות למספר הדירות במאגר של משרד הבינוי והשיכון. התכנית במבא"ת.
גושים וחלקות
חלקה: יחידת הקרקע הרשומה בטאבו. גוש: קבוצה של חלקות.
20 חלקות ב-2 גושים. גוש 1901: 52, 63 ו-187; גוש 1902: 17 חלקות.
| גוש וחלקה | כמה מהחלקה בתכנית | שטח החלקה (מ"ר) | שנת בנייה | מכירות שדווחו | כתובות | כלולה גם במתחם |
|---|---|---|---|---|---|---|
| גוש 1901 חלקה 52 | חלק מהחלקה | 7,671 | - | - | היסמין 107, הציפורן 3, משעול הפעמונית 66 ו-68 ועוד | - |
| גוש 1901 חלקה 63 | חלק מהחלקה | - | - | - | היסמין 107, הציפורן 3, משעול הפעמונית 66 ו-68 ועוד | - |
| גוש 1901 חלקה 187 | 33.5% מהחלקה | 2,833 | - | - | היסמין 107, הציפורן 3, משעול הפעמונית 66 ו-68 ועוד | יסקי קוממיות |
| גוש 1902 חלקה 16 | חלק מהחלקה | 7,829 | - | - | היסמין 107, הציפורן 3, משעול הפעמונית 66 ו-68 ועוד | - |
| גוש 1902 חלקה 17 | כל החלקה | - | 1970 | 24 | - | - |
| גוש 1902 חלקה 18 | כל החלקה | - | 1970 | 15 | - | - |
| גוש 1902 חלקה 19 | כל החלקה | - | 1970 | 9 | - | - |
| גוש 1902 חלקה 20 | כל החלקה | - | 1970 | 13 | - | - |
| גוש 1902 חלקה 21 | כל החלקה | - | 1970 | 15 | - | - |
| גוש 1902 חלקה 22 | כל החלקה | - | 1970 | 10 | - | - |
| גוש 1902 חלקה 23 | חלק מהחלקה | - | - | - | - | - |
| גוש 1902 חלקה 28 | חלק מהחלקה | - | 2013 | 18 | - | - |
| גוש 1902 חלקה 83 | חלק מהחלקה | - | - | - | - | - |
| גוש 1902 חלקה 160 | 10.5% מהחלקה | 5,766 | - | - | - | - |
| גוש 1902 חלקה 161 | 47.8% מהחלקה | 2,188 | - | - | - | - |
| גוש 1902 חלקה 171 | 100% מהחלקה | 2,876 | 2014 | 51 | רבי אברהם לחיאני 1, רבי דוד דנינו 9 | - |
| גוש 1902 חלקה 174 | 100% מהחלקה | 2,056 | - | 107 | רבי דוד דנינו 3 | - |
| גוש 1902 חלקה 175 | 100% מהחלקה | 2,218 | - | 58 | רבי דוד דנינו 5 | - |
| גוש 1902 חלקה 176 | 100% מהחלקה | 1,920 | - | 1 | - | - |
| גוש 1902 חלקה 177 | 100% מהחלקה | 2,170 | 2014 | 53 | רבי אברהם לחיאני 3 | - |
מקור: מבא"ת (סטטוטורי) + חיתוך קדסטר (GIS). "כל החלקה" ו"חלק מהחלקה" כפי שמסומן בתכנית במבא"ת; אחוז הוא החלק של החלקה שבתוך הקו הכחול (גבול התכנית), לפי חיתוך עם מפת החלקות. שנת הבנייה והמכירות: לפי עסקאות הנדל"ן שדווחו לרשות המסים בחלקה (שנת הבנייה השכיחה בדיווחים, לפני אישור התכנית). 1 מהחלקות כלולות גם במתחם אחר (תכניות חופפות או סמוכות).
הכרעות שמאי מכריע במתחם
לא נמצאו במאגר הכרעות של שמאי מכריע בגושים ובחלקות של המתחם. אפשר לעיין בהכרעות בעיר בדף העיר.
מחירי דירות שנמכרו במתחם
עסקאות השוואה: עסקאות שחברות בבורסה צירפו לדוחות הערכת שווי. מוצג המחיר, לא שווי שנקבע.
32 עסקאות בין 2023 ל-2025, שהופיעו כעסקאות השוואה בדוחות הערכת שווי שפורסמו במאיה (אתר הדיווחים של הבורסה), ושהגוש והחלקה או הכתובת שלהן בתחום המתחם. מוצגות 25 האחרונות מתוך 32.
מחיר למ"ר ב-8 עסקאות מכר של דירות: חציון 17,014 ₪, בין 14,531 ל-20,133 ₪.
| תאריך | כתובת | גוש/חלקה | שימוש | שטח (מ"ר) | מחיר (₪) | מחיר למ"ר (₪) | מקור |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 17/09/2025 | שכונת הפרחים, קרית גת | 1902/175 | דירת 4 חדרים | - | 1,600,000 | - | דוח מ-30/11/2025, עמוד 142 |
| 26/08/2025 | שכונת הפרחים, קרית גת | 1902/175 | דירת 4 חדרים | - | 1,700,000 | - | דוח מ-30/11/2025, עמוד 142 |
| 31/07/2025 | שכונת הפרחים, קרית גת | 1902/174 | דירת 4 חדרים | - | 1,758,000 | - | דוח מ-30/11/2025, עמוד 142 |
| 24/07/2025 | שכונת הפרחים, קרית גת | 1902/175 | דירת 4 חדרים | - | 1,670,000 | - | דוח מ-30/11/2025, עמוד 142 |
| 18/06/2025 | שכונת הפרחים, קרית גת | 1902/174 | דירת 4 חדרים | - | 1,700,000 | - | דוח מ-30/11/2025, עמוד 142 |
| 05/05/2025 | שכונת הפרחים, קרית גת | 1902/174 | דירת 4 חדרים | - | 1,730,000 | - | דוח מ-30/11/2025, עמוד 142 |
| 30/03/2025 | שכונת הפרחים, קרית גת | 1902/175 | דירת 4 חדרים | - | 1,725,000 | - | דוח מ-30/11/2025, עמוד 142 |
| 26/02/2025 | שכונת הפרחים, קרית גת | 1902/177 | דירת 5 חדרים | - | 3,100,000 | - | דוח מ-30/11/2025, עמוד 142 |
| 05/02/2025 | שכונת הפרחים, קרית גת | 1902/174 | דירת 4 חדרים | - | 1,645,000 | - | דוח מ-30/11/2025, עמוד 142 |
| 02/02/2025 | שכונת הפרחים, קרית גת | 1902/177 | דירת 4 חדרים | - | 1,630,000 | - | דוח מ-30/11/2025, עמוד 142 |
| 14/01/2025 | שכונת הפרחים, קרית גת | 1902/174 | דירת 4 חדרים | - | 1,450,000 | - | דוח מ-30/11/2025, עמוד 142 |
| 12/01/2025 | שכונת הפרחים, קרית גת | 1902/177 | דירת 4 חדרים | - | 1,780,000 | - | דוח מ-30/11/2025, עמוד 142 |
| 10/11/2024 | שכונת הפרחים, קריית גת | 1902/174 | דירת 4 חדרים | - | 1,830,000 | - | דוח מ-16/03/2025, עמוד 76 |
| 10/11/2024 | שכונת הפרחים, קרית גת | 1902/174 | דירת 4 חדרים | - | 1,830,000 | - | דוח מ-30/11/2025, עמוד 142 |
| 31/10/2024 | שכונת הפרחים, קריית גת | 1902/174 | דירת 4 חדרים | - | 1,850,000 | - | דוח מ-16/03/2025, עמוד 76 |
| 31/10/2024 | שכונת הפרחים, קרית גת | 1902/174 | דירת 4 חדרים | - | 1,850,000 | - | דוח מ-30/11/2025, עמוד 142 |
| 28/10/2024 | שכונת הפרחים, קריית גת | 1902/174 | דירת 4 חדרים | - | 1,770,000 | - | דוח מ-16/03/2025, עמוד 76 |
| 28/10/2024 | שכונת הפרחים, קרית גת | 1902/174 | דירת 4 חדרים | - | 1,770,000 | - | דוח מ-30/11/2025, עמוד 142 |
| 30/09/2024 | שכונת הפרחים, קריית גת | 1902/177 | דירת 5 חדרים | - | 1,980,000 | - | דוח מ-16/03/2025, עמוד 76 |
| 26/09/2024 | שכונת הפרחים, קריית גת | 1902/174 | דירת 4 חדרים | - | 1,705,000 | - | דוח מ-16/03/2025, עמוד 76 |
| 21/08/2024 | שכונת הפרחים, קריית גת | 1902/175 | דירת 4 חדרים | - | 1,690,000 | - | דוח מ-16/03/2025, עמוד 76 |
| 01/08/2024 | שכונת הפרחים, קריית גת | 1902/177 | דירת 4 חדרים | - | 1,650,000 | - | דוח מ-16/03/2025, עמוד 76 |
| 30/07/2024 | שכונת הפרחים, קריית גת | 1902/175 | דירת 4 חדרים | - | 1,740,000 | - | דוח מ-16/03/2025, עמוד 76 |
| 30/07/2024 | שכונת הפרחים, קריית גת | 1902/175 | דירת 3 חדרים | - | 1,525,000 | - | דוח מ-16/03/2025, עמוד 76 |
| 21/03/2024 | שכונת הפרחים, חלקה 177 | 1902/177 | דירת מגורים, 4 חדרים | 96 | 1,630,000 | 16,979 | דוח מ-30/05/2024, עמוד 31 |
מקור: דוחות הערכת שווי שפורסמו במאיה. מוצגות רק עסקאות ההשוואה שבדוח, בלי שום נתון אחר ממנו. המחירים כפי שנכתבו בדוח, ולא נבדקו מול רשות המסים. מהחדשה לישנה.
שאלות נפוצות
באיזה שלב נמצא מתחם הפינוי בינוי "היסמין" בקרית גת?
לפי הרשימה של משרד הבינוי והשיכון, הסטטוס של מתחם "היסמין" בקרית גת הוא "תכנית מאושרת - אחרי רישוי", במסלול מיסוי, והוא הוכרז ב-09/06/2016. התכנית אושרה ב-2015 וניתנו היתרי בנייה ל-466 דירות. השלב הבא: ביצוע.
אילו כתובות כלולות בפינוי בינוי "היסמין" בקרית גת?
לפי מבא"ת ונתוני החלקות, בתחום התכנית: היסמין 107, קרית גת; הציפורן 3, קרית גת; משעול הפעמונית 66, קרית גת; משעול הפעמונית 68, קרית גת; רבי אברהם לחיאני 1, קרית גת; רבי אברהם לחיאני 3, קרית גת; רבי דוד דנינו 3, קרית גת; רבי דוד דנינו 5, קרית גת; רבי דוד דנינו 9, קרית גת; שדרות גת 133, קרית גת; שדרות גת 135, קרית גת. יש לבדוק בתכנית עצמה.
האם היסמין 107, קרית גת בפינוי בינוי?
לפי מבא"ת ונתוני החלקות, הבניין בהיסמין 107, קרית גת נמצא בתחום מתחם הפינוי בינוי "היסמין" (יש היתרי בנייה). יש לבדוק בתכנית עצמה.
באילו גושים וחלקות נמצא המתחם "היסמין"?
20 חלקות ב-גושים: 1901, 1902.
כמה דירות יהיו במתחם "היסמין"?
לפי הנתונים שפורסמו במאגר של משרד הבינוי והשיכון: 120 דירות קיימות, תוספת של 348 דירות, 466 דירות מוצעות.
עוד באותו אזור
- פינוי בינוי ברחוב היסמין, קרית גת מספרי הבית ברחוב
- פינוי בינוי ברחוב הציפורן, קרית גת מספרי הבית ברחוב
- פינוי בינוי ברחוב משעול הפעמונית, קרית גת מספרי הבית ברחוב
- פינוי בינוי ברחוב רבי אברהם לחיאני, קרית גת מספרי הבית ברחוב
- פינוי בינוי ברחוב רבי דוד דנינו, קרית גת מספרי הבית ברחוב
- פינוי בינוי ברחוב גת, קרית גת כל המתחמים ומספרי הבית ברחוב
- שדרות גת גם ברחוב שדרות גת · תכנית מאושרת
- פנינת בנימין גם ברחוב שדרות גת · תכנית מאושרת
- הנביאים מתחם 1 גם ברחוב שדרות גת · תכנון ראשוני
- כל מתחמי הפינוי בינוי בקרית גת וההכרעות בעיר
למשל: "מה שיעור הרווח היזמי שנקבע בפינוי בינוי?" כל תשובה עם ציטוט וקישור לעמוד במקור.
מאמרים על פינוי בינוי
כמה היטל השבחה משלמים בפינוי בינוי, ואיך מחשבים את הזמן עד הביצוע?
החיפוש "היטל השבחה פינוי בינוי" זינק ב-130% בחמש השנים האחרונות, ומספר ההחלטות עלה פי 13. השאלה המרכזית בהן: בעוד כמה שנים הפרויקט באמת ייצא לדרך?
25 בספטמבר 2026 · 8 דק' קריאהכמה מטר מקבל דייר בפינוי בינוי, לפי השמאים?
פינוי בינוי: כמה מ"ר תוספת לדירת הדייר הניחו השמאים המכריעים? בין 12 ל-50 מ"ר, בשתי קבוצות. 11 הכרעות עם שם השמאי, העיר והעמוד.
18 באוקטובר 2026 · 7 דק' קריאהאיך דייר סרבן משפיע על היטל ההשבחה בפינוי בינוי ובתמ"א 38?
דייר סרבן והיטל השבחה: שמאים מכריעים לא נתנו לו מקדם נפרד. הוא נכנס לשנות הדחייה, ובפינוי בינוי נקבעו לרוב 3 עד 5 שנים. 11 הכרעות עם מקור.
11 באוקטובר 2026 · 7 דק' קריאההמתחם ברשימה הרשמית: "היסמין", מספר 4196. מקור: מתחמי התחדשות עירונית במסלולי רשויות ומיסוי שעברו הכרזה, משרד הבינוי והשיכון (הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית), באתר data.gov.il. עדכון המאגר: 15/08/2026.
הנתונים בעמוד מוצגים כפי שפורסמו במקורות שמצוינים ליד כל אחד מהם. הם אינם תחליף לבדיקה בתכנית עצמה, במסמכי הרישום ובוועדה המקומית, או לחוות דעת של שמאי מקרקעין מוסמך.