לפי מכריע, נכון ל-07/11/2026: מכרז רמ"י 213/2025 באשקלון: 1,116 יח"ד, בנייה רוויה. פתוח להגשה עד 30/11/2026, 12:00. מקור: אתר רמ"י.
סוג המכרז:מכרז פומבי רגילפתוח לכולםבנייה רוויההגשה מקוונת
איך זה עובד: יחידים וחברות מגישים הצעות מחיר על המתחמים. כל מציע יכול לזכות בעד 3 מתחמים. הוועדה בוחרת את הזוכים כך שההכנסה של רמ"י מכל המתחמים יחד תהיה הגבוהה ביותר. מחיר המינימום נקבע לפי מספר ההצעות שיוגשו.
14 מגרשים לבניינים של 7 עד 21 קומות, ברובע חדש בדרום אשקלון. מועד ההגשה נדחה כבר 10 פעמים. ככל שיהיו פחות מתחרים, מחיר המינימום יהיה גבוה יותר.
40 ימים
להגשת הצעות עד 30/11/2026, 12:00
סיכום של מסמכים ציבוריים להתרשמות כללית בלבד. אינו ייעוץ ואינו שומה. המסמכים המחייבים הם חוברת המכרז ועדכוניה באתר רמ"י.
גובה העמודה לפי הגובה המרבי במטרים. המספר מעליה הוא מספר הקומות. בטלפון אפשר לגלול את הגרף הצידה.
ייעוד
מתחמים
דירות
עיקרי למגורים
שירות מעל הקרקע
קומות
גובה
מגורים ב'
103, 104, 108, 129
90
8,550
3,600-4,950
7
22 מ'
מגורים ג'
208-212, 217
78
7,410
4,290
9 + מרתף
30 מ'
מגורים ד'
306
86
8,170
4,730
17 + מרתף
55 מ'
מגורים ד'
311
62
5,890
3,410
17 + מרתף
55 מ'
מגורים ומסחר
501
78
7,410 + 1,134 מסחר
4,390
21 + 2 מרתפים
70 מ'
מגורים ומסחר
504
62
5,890 + 1,134 מסחר
3,510
18 + מרתף
57 מ'
תקנון, טבלה 5, כפי שמופיעה בחוברת בעמ' 116-118, 120. נבדק מול המקור מדגם של מתחמים 103, 104, 108 ו-129. במתחם 103 שטח השירות (3,600) נמוך מבשאר מגורים ב' (4,950), וכדאי לבדוק מול התשריט.
30% דירות קטנות: בכל מגרש, עד 80 מ"ר עיקרי כולל ממ"ד, מפוזרות בכל הבניינים.
קווי בניין מחייבים: לפחות 70% מהחזית על קו הבניין שבתשריט.
סטייה ניכרת: יותר משתי קומות מעל הטבלה, או שינוי בקווי הבניין המחייבים.
חלחול: לפחות 15% מהמגרש לגינון ולחלחול מי גשם.
בנייה ירוקה: לפי התקן שיהיה בתוקף בזמן ההיתר, ומחזור של חצי מפסולת הבנייה.
גובה מרבי: 70 מטר. עגורן גבוה יותר צריך אישור של משרד הביטחון.
⊞
14 המתחמים במכרז
זכויות הבנייה בכל מתחם
לכל מתחם: כמה דירות, כמה שטח מותר לבנות, כמה קומות, ומה מיוחד בו. בחרו שורה בטבלה כדי לראות איפה המתחם בתשריט של התכנית, או לחצו על מתחם במפה.
שטח עיקריהחדרים שגרים בהם, בכל הדירות במתחם יחד.
שטח שירותממ"דים, מדרגות, מחסנים, לובי ומערכות.
דירות לדונםכמה צפוף המתחם. ככל שהמספר גבוה יותר, הבניינים צפופים יותר.
דירות קטנותבכל מתחם, 30% מהדירות עד 80 מ"ר עיקרי, כולל ממ"ד.
מתחם במכרז
המתחם שבחרתם
מגורים ב'
מגורים ג'
מגורים ד'
מגורים ומסחר
בתשריט ברקע: כתום וצהוב = מגורים, חום = מבני ציבור, ירוק = שטח ציבורי פתוח, אדום = דרך.
הרקע הוא תשריט התכנית (מצב מוצע). את המתחמים הנחנו עליו לפי הקואורדינטות שבאתר רמ"י. ייתכנו סטיות של כמה מטרים.
מתחם
שטח המגרש
דירות
עיקרי למגורים
שירות מעל הקרקע
קומות
במילים פשוטות
103מגורים ב'
7,583
9011.9 לדונם
8,550
3,600במרתף: לא מצוין
7עד 22 מ'
90 דירות של כ-95 מ"ר בממוצע, בבניינים עד 7 קומות. חניה על הקרקע, בלי מרתף. שטח שירות נמוך מבשאר מגורים ב'חלקה רשומה "מתרוקה"סימון "דרך לביטול"
104מגורים ב'
8,349
9010.8 לדונם
8,550
4,950במרתף: לא מצוין
7עד 22 מ'
90 דירות של כ-95 מ"ר בממוצע, בבניינים עד 7 קומות. חניה על הקרקע, בלי מרתף.
108מגורים ב'
9,454
909.5 לדונם
8,550
4,950במרתף: לא מצוין
7עד 22 מ'
90 דירות של כ-95 מ"ר בממוצע, בבניינים עד 7 קומות. חניה על הקרקע, בלי מרתף. עצים לשימורחלקה רשומה "מתרוקה"סימון "דרך לביטול"
129מגורים ב'
8,378
9010.7 לדונם
8,550
4,950במרתף: לא מצוין
7עד 22 מ'
90 דירות של כ-95 מ"ר בממוצע, בבניינים עד 7 קומות. חניה על הקרקע, בלי מרתף.
208מגורים ג'
5,218
7814.9 לדונם
7,410
4,290במרתף: 3,510
9עד 30 מ'
78 דירות של כ-95 מ"ר בממוצע, בבניינים עד 9 קומות. קומת מרתף. חלקה רשומה "מתרוקה"
209מגורים ג'
5,061
7815.4 לדונם
7,410
4,290במרתף: 3,510
9עד 30 מ'
78 דירות של כ-95 מ"ר בממוצע, בבניינים עד 9 קומות. קומת מרתף. עצים לשימור
210מגורים ג'
5,131
7815.2 לדונם
7,410
4,290במרתף: 3,510
9עד 30 מ'
78 דירות של כ-95 מ"ר בממוצע, בבניינים עד 9 קומות. קומת מרתף. עצים לשימור
211מגורים ג'
4,814
7816.2 לדונם
7,410
4,290במרתף: 3,510
9עד 30 מ'
78 דירות של כ-95 מ"ר בממוצע, בבניינים עד 9 קומות. קומת מרתף. חלקה רשומה כדרך
212מגורים ג'
4,552
7817.1 לדונם
7,410
4,290במרתף: 3,510
9עד 30 מ'
78 דירות של כ-95 מ"ר בממוצע, בבניינים עד 9 קומות. קומת מרתף. עצים לשימורחלקה רשומה כדרךזיקות הנאה מ-1939
217מגורים ג'
5,180
7815.1 לדונם
7,410
4,290במרתף: 3,510
9עד 30 מ'
78 דירות של כ-95 מ"ר בממוצע, בבניינים עד 9 קומות. קומת מרתף. סימון "דרך לביטול"
306מגורים ד'
3,512
8624.5 לדונם
8,170
4,730במרתף: 3,870
17עד 55 מ'
86 דירות של כ-95 מ"ר בממוצע, בבניינים עד 17 קומות. קומת מרתף. היתר רק אחרי הטמנת קו מתח עליוןמיגון מרעשסימון "דרך לביטול"
311מגורים ד'
2,963
6220.9 לדונם
5,890
3,410במרתף: 2,790
17עד 55 מ'
62 דירות של כ-95 מ"ר בממוצע, בבניינים עד 17 קומות. קומת מרתף. היתר רק אחרי הטמנת קו מתח עליוןמיגון מרעש
501מגורים ומסחר
6,931
7811.3 לדונם
7,410+ 1,134 מסחר
4,390במרתף: 3,600
21עד 70 מ'
78 דירות וחנויות של 1,134 מ"ר, עד 21 קומות. 2 קומות מרתף. חנויות בקומת הקרקעסימון "דרך לביטול"
504מגורים ומסחר
4,302
6214.4 לדונם
5,890+ 1,134 מסחר
3,510במרתף: 2,500
18עד 57 מ'
62 דירות וחנויות של 1,134 מ"ר, עד 18 קומות. קומת מרתף. חנויות בקומת הקרקעמיגון מרעש
זכויות: טבלה 5 בתקנון תמל/1022, כפי שמופיעה בחוברת בעמ' 116-118, 120 (נבדק מדגם של 103, 104, 108 ו-129). דירות לדונם וגודל דירה ממוצע: חישוב של מכריע. הערות: תקנון סעיף 3.1 ו-6.10, וחוברת עמ' 18. מיקום המתחמים: נתוני המפה באתר רמ"י. רקע המפה: תשריט התכנית, גיליונות 1-3, שמכריע עיגנה לקואורדינטות.
⛭
סעיף 6.10 בתקנון
מה צריך לקרות לפני שבונים
חלק מהתנאים להיתר בנייה תלויים בגופים אחרים: חברת החשמל, משרד הבריאות ורשות המים. אין להם תאריך יעד.
מה פותח את ההיתרים
ההיתר הראשון ברובעקידוח ניקוז אופקי מתחת לדרך רבין
מתחמים 306 ו-311הטמנת קו המתח העליון והעתקת קו מקורות
מעבר ל-2,500 דירותאישור משרד הבריאות לפתרון הביוב
כל היתרסיום מערכות התחבורה הנדרשות למספר הדירות בו
תקנון, סעיף 6.10 (ב)-(ז), עמ' 38. התקנון לא מפרט אילו מערכות תחבורה נדרשות, ופרק 7.2, "מימוש התכנית", ריק.
מי תהום
בכל מתחם עם מרתף צריך אישור של רשות המים להשפלת מי תהום בזמן הבנייה.
סעיף 6.10 (ו)
רעש משדרות רבין
במתחמים 306, 311 ו-504: חוות דעת אקוסטית ומיגון אקוסטי בדירות.
סעיף 6.10 (ג)
עצים לשימור
במתחמים 108, 209, 210 ו-212 מסומנים עצים לשימור. אסור לכרות אותם, והתכנון צריך להתחשב בהם.
סעיפים 3.1, 6.7
דרך לביטול
על מתחמים 103, 108, 217, 306 ו-501 עובר סימון של "דרך או מסילה לביטול". התשריט לא נבדק.
סעיף 3.1
תכנית בינוי
לפני היתר צריך תכנית בינוי, פיתוח ועיצוב אדריכלי שהוועדה המקומית מאשרת, עם 13 נושאים, בהם ניקוז, חניה ופינוי אשפה.
סעיף 6.10 (א)
חדרי שנאים
במגרשי הבנייה חדר השנאים תת-קרקעי או בתוך הבניין. לפי החוברת, הוא יכול לשרת גם את השכנים.
סעיף 6.5 · חוברת עמ' 10-12
₪
עלות לקונה
כמה זה עולה
ככל שיש פחות מתחרים, מחיר המינימום גבוה יותר: עם מציע אחד הוא פי 3.33 מאשר עם שלושה. אבל רוב הכסף הוא בכל מקרה הפיתוח.
עלות לדירה בכל המכרז, עם מע"מ ופיתוח
3 הצעות ומעלה
267,505
2 הצעות
294,789
הצעה אחת
331,168
לפי השומה*
440,106
מחיר המינימום = השומה × 91% × 15% (3 הצעות ומעלה), 30% (2 הצעות) או 50% (הצעה אחת). חוברת עמ' 12-13. * השומה לא פורסמה. מכריע גזרה אותה מהנוסחה: כ-189.0 מיליון ₪ לכל המכרז. זה חישוב שלנו, לא נתון של רמ"י.
על הפיתוח
268.1 מיליון ₪ לכל המכרז. 102.6 מיליון מהם בקבלה, בלי מע"מ ובלי זיכוי.
רק 48% מהפיתוח כבר בוצע.
הסכומים צמודים למדד תשומות הבנייה של 07/2025, והמכרז נדחה מאז שוב ושוב.
בנוסף: חוזה תשתיות מול החברה הכלכלית לאשקלון, עם ערבות של 5% מהפיתוח.
חוברת עמ' 7, 20-23, 58. קיזוז היטלי העירייה ומי אשקלון חל רק על הזכויות לפי התכנית (עמ' 85-87).
מתחם
ייעוד
שטח
דירות
מינימום (3+)
מינימום (הצעה אחת)
פיתוח
לדירה במינימום*
103
מגורים ב'
7,583
90
3,017,887 ₪
10,059,624 ₪
20,852,366 ₪
271,261 ₪
104
מגורים ב'
8,349
90
3,041,615 ₪
10,138,716 ₪
22,031,868 ₪
284,677 ₪
108
מגורים ב'
9,454
90
2,802,018 ₪
9,340,062 ₪
22,997,164 ₪
292,262 ₪
129
מגורים ב'
8,378
90
3,329,117 ₪
11,097,056 ₪
22,057,201 ₪
288,728 ₪
208
מגורים ג'
5,218
78
1,318,118 ₪
4,393,725 ₪
18,658,492 ₪
259,152 ₪
209
מגורים ג'
5,061
78
1,335,675 ₪
4,452,249 ₪
18,521,342 ₪
257,659 ₪
210
מגורים ג'
5,131
78
1,327,847 ₪
4,426,156 ₪
18,582,492 ₪
258,325 ₪
211
מגורים ג'
4,814
78
1,363,296 ₪
4,544,322 ₪
18,305,570 ₪
255,311 ₪
212
מגורים ג'
4,552
78
1,118,504 ₪
3,728,346 ₪
18,076,695 ₪
248,673 ₪
217
מגורים ג'
5,180
78
1,322,367 ₪
4,407,890 ₪
18,625,297 ₪
258,791 ₪
306
מגורים ד'
3,512
86
1,073,063 ₪
3,576,878 ₪
18,614,355 ₪
231,169 ₪
311
מגורים ד'
2,963
62
917,257 ₪
3,057,523 ₪
13,796,241 ₪
239,977 ₪
501
מגורים ומסחר
6,931
78
1,920,629 ₪
6,402,095 ₪
21,149,841 ₪
300,207 ₪
504
מגורים ומסחר
4,302
62
1,917,136 ₪
6,390,455 ₪
15,817,221 ₪
291,604 ₪
סה"כ
81,428
1,116
25,804,529 ₪
86,015,097 ₪
268,086,145 ₪
267,505 ₪
בש"ח, לפי החוברת עמ' 6-7, 13, 23. * מחיר מינימום של 3 הצעות ומעלה × 1.18 (מע"מ) + פיתוח, חלקי מספר הדירות. לא כולל מס רכישה, היטלים שלא קוזזו, עתיקות, קירות תומכים ובנייה.
↺
ארכיון המכרזים של רמ"י
מה קרה במכרזים הקודמים ברובע
רמ"י כבר מכרה מגרשים אחרים ברובע, ב-2018 וב-2020. מאז, עלות הפיתוח לדירה עלתה בכ-60%.
פיתוח לדירה, באותה תכנית
309/2018
147,731
199/2020
156,106
213/2025
240,221
חישוב של מכריע: סך הוצאות הפיתוח במכרז חלקי מספר הדירות בו. ייתכן שבסיס המע"מ וההצמדה שונה בין המכרזים.
מכרז
מה נמכר
תוצאה
309/2018 ועדה 17/09/2018
5 מתחמים, 419 דירות, במסלול מחיר למשתכן (מגרשים 113-117, 203-206, 214)
נרשמו זוכים. מסלול אחר, לא בר השוואה למחיר
199/2020 ועדה 06/01/2021 · 3 הצעות
דיור להשכרה, 223 דירות (מגרשים 113-116, 203, 214)
6.05 / 11.4 מיליון ₪ 53% מהשומה
213/2025 המכרז הזה
14 מתחמים, 1,116 דירות, שוק חופשי
מינימום 25.8 מיליון ₪ אם יש 3 הצעות ומעלה
הנתונים מאתר רמ"י, בלי שמות מציעים. סכומי הזכייה והשומה לפני מע"מ ובלי פיתוח.
שימו לב: חלק מהמגרשים של 2018 הוצעו שוב ב-2020, במסלול של דיור להשכרה. מהנתונים הציבוריים לא ברור מה קרה לזכייה הראשונה. וגם: דיור להשכרה ומחיר למשתכן הם מסלולים עם תנאים אחרים, ולכן המחירים שם אינם מדד לשוק החופשי.
⚖
מאגר ההכרעות של מכריע
מה נקבע בסביבה
בשכונה הסמוכה, עיר היין, שמאית מכריעה קבעה 4,900 ₪ למ"ר (נכון ל-2023). השומה שחישבנו למכרז הזה קרובה לזה.
הכרעה, עיר היין
4,900 ₪
כאן, לפי השומה*
4,633 ₪
כאן, במינימום (3+)
2,816 ₪
הבסיס שונה: ההכרעה היא למ"ר מבונה, והחישוב כאן הוא למ"ר עיקרי למגורים, כולל מע"מ ופיתוח. ההשוואה היא נקודת פתיחה לבדיקה, לא הערכת שווי.
מה
ערך
שווי מ"ר מבונה למגורים, עיר היין (05/2023)
4,900 ₪
הכרעה
מכרז רמ"י בעיר היין (03/2022), כולל פיתוח
5,681-6,516 ₪
נתון בהכרעה
שמאי הוועדה
6,120 ₪
טענת צד
שמאית היזם: "מגמת ירידה בביקוש" אחרי עליית הריבית
3,250 ₪
טענת צד
מקדם חצר לדירות גן באגמים (תמל/1022)
30%
הכרעות
הרון יעל, גו"ח 1200/73, החלטה מ-02/2024, עמ' 13-17. מקדם החצר: הכרעות 1466/58, 1224/75 ו-1475/58, כפי שצוטטו בהכרעה 2753/201 (2025).
!
חוברת המכרז
על מה לשים לב
שישה דברים מהחוברת ומהחוזה שעולים כסף או זמן.
גבוה
חוברת שלא עודכנה
החוברת מ-27/11/2025. תוקף הערבויות שנקוב בה (05/2026 ו-07/2026) כבר עבר. כדאי לבקש הבהרה מרמ"י לפני ההגשה.
חוברת עמ' 16, 28
גבוה
היתרים בידי אחרים
קו מתח עליון, ביוב מעבר ל-2,500 דירות, מי תהום ותחבורה. אין לזוכה פיצוי או הארכה מובטחת אם יתעכבו.
חוברת עמ' 9 · תקנון 6.10
גבוה
לוחות זמנים שלא מסתדרים
סיום הבנייה תוך 60 חודשים, אבל המגרש נמסר עד 24 חודשים, והחברה המפתחת רשאית לדחות. המגרש נמסר גם בלי שהשלב הראשון של התשתיות הושלם.
חוברת עמ' 19, 60-61, 67, 76
בינוני
רישום מורכב
חלקות "מתרוקה" ב-103, 108 ו-208, חלקות שרשומות כדרך ב-211 ו-212, וזיקות הנאה מ-1939 ב-212. הפרצלציה בידי העירייה, בלי מועד.
חוברת עמ' 18
בינוני
"יחידה נפחית" בחוזה
החוזה המעודכן (07/2026) משאיר לרמ"י זכויות בתת הקרקע ובאוויר. השפעה אפשרית על מרתפים וחניונים, לבדיקה משפטית.
חוזה מעודכן עמ' 4
בינוני
עלויות במגרש
המגרש נמכר כמו שהוא. עתיקות אם יוכרזו, קירות תומכים, חדר שנאים לשכנים ומעבר צנרת של שכנים, על חשבון הזוכה.
המידע רוכז ועובד ממסמכים ציבוריים לצורך התרשמות כללית בלבד, וייתכנו בו טעויות, השמטות או נתונים שהשתנו. חלק מהנתונים, כמו השומה המרומזת, הם חישוב של מכריע ולא נתון רשמי.
הוא אינו ייעוץ, אינו שומה, אינו המלצה להשתתף או לא להשתתף במכרז ואינו המלצה על מחיר. הוא אינו מחליף בדיקה עצמאית של מסמכי המכרז, שמאי מקרקעין מוסמך ועורך דין.
המסמכים המחייבים הם חוברת המכרז, נספחיה ועדכוניה באתר רמ"י. השימוש במידע באחריות המשתמש בלבד, ומכריע אינה אחראית לכל החלטה, הפסד או נזק שייגרמו ממנו.
נבדק לאחרונה: 21/10/2026 · מכריע אינה שמאי ואינה צד למכרז.
⌂
עוד במכריע
עוד על אשקלון
כל מכרזי רמ"י באשקלון: מכרזים פעילים, תוצאות ומחירי זכייה לאורך השנים והוצאות פיתוח.