כניסההתחל ניסיון חינם

מכרזים · רמלה · מטע הזיתים

מכרז ברמלה (מתחם הזית): בניין של 102 דירות במטע הזיתים

לפי מכריע, נכון ל-07/11/2026: מכרז רמ"י 84/2026 ברמלה (מתחם הזית): 102 יח"ד, בנייה רוויה. מועד ההגשה עבר (02/11/2026). מקור: אתר רמ"י.

סוג המכרז:מכרז פומבי רגילפתוח לכולםבנייה רוויההגשה מקוונת

איך זה עובד: יחידים וחברות מגישים הצעת מחיר על המגרש, וההצעה הגבוהה זוכה. מחיר המינימום נקבע לפי מספר ההצעות שיוגשו.

מגרש אחד לבניין של 15 קומות, בשכונה חדשה ליד כביש 431. ככל שיהיו פחות מתחרים, מחיר המינימום יהיה גבוה יותר. השומה של רמ"י כמעט זהה לשווי ששמאי מכריע קבע לאותה תכנית.

12 ימים
להגשת הצעות
עד 02/11/2026, 12:00

סיכום של מסמכים ציבוריים להתרשמות כללית בלבד. אינו ייעוץ ואינו שומה. המסמכים המחייבים הם חוברת המכרז ועדכוניה באתר רמ"י.

מכרז 84/2026 רשות מקרקעי ישראל
סוגפומבי רגיל, מגרש יחיד
עסקהחכירה מהוונת
תכנית415-0503524
ייעודמגורים ד'
גוש / חלקה4358 / 225
מגרש110
שטח3,923 מ"ר
שומת רמ"י36,086,238 ₪
ערבות להצעה3,608,000 ₪

מעקב המכרז

מתעדכן אוטומטית מאתר רמ"י. נבדק לאחרונה: 07/11/2026 18:00
חוברת המכרז✓ פורסמהעודכנה לאחרונה ב-06/09/2026
מועד ההגשה עכשיו02/11/2026, 12:00נדחה פעם אחת
מצבמועד ההגשה עבר
  1. מועדי ההגשה:
  2. 20/07/2026
  3. 02/11/2026
שומת רמ"י למ"ר עיקרי
3,308 ₪
לפני מע"מ ופיתוח
הכרעה על אותה תכנית
3,300 ₪ למ"ר
טיגרמן, 05/2024, למועד 10/2022
מינימום, 3 הצעות ומעלה
4.93 מיליון ₪
13.65% מהשומה
תשתיות על שבוצעו
5.95%
נכון לפרסום החוברת
◫

תכנית 415-0503524, מטע הזיתים

השכונה לפי התכנית

שטח חקלאי ושטח בלי תכנון מפורט הופכים לשכונה של 960 דירות, עם רצועת תעסוקה ומסחר לאורך כביש 431 שמפרידה בין הבתים לכביש.

110

שרטוט של מכריע לפי תשריט מצב מוצע של התכנית, לא בקנה מידה מדויק. מגרש 110 מסומן בקו כהה. כביש 431 עובר בדרום. רחפו או געו בשטח כדי לראות מה מותר בו.

960 דירות
בשכונה כולה, 20% מהן דירות קטנות
115 דונם
שטח התכנית (114,974 מ"ר)
19,820 מ"ר
קרקע למסחר ותעסוקה, לאורך כביש 431
18,665 מ"ר
שטח ציבורי פתוח, כולל שדרה ירוקה

מה התכנית רוצה להשיג

להקים שכונת מגורים של 960 דירות, ומתחם לתעסוקה ומסחר לאורך כביש 431. הבניינים המסחריים ישמשו חיץ בין השכונה לכביש.

תקנון, סעיף 2.1 ודברי ההסבר, עמ' 2, 11

מתי ובאילו שלבים

תקופת המימוש היא 15 שנה. ההיתרים יינתנו בשלושה שלבים לפי מספר הדירות: 400, עוד 300, ואז היתרה. לא נמצא בתקנון באיזה שלב נמצא מגרש 110.

תקנון, סעיפים 7.1, 7.2, עמ' 32
⇄

טבלת השטחים בתקנון

מה השתנה בקרקע

כמעט כל השטח היה חקלאי או בלי תכנון מפורט. אחרי התכנית, כשליש ממנו למגורים, כשישית למסחר ותעסוקה, ורבע לדרכים.

לפניהמצב המאושר
חקלאות 47%ללא תכנון מפורט 49%
אחרילפי התכנית
מגורים 31%תעסוקה 17%ציבור 11%שצ"פ 16%דרכים 25%
חקלאותללא תכנון מפורטמגוריםמסחר ותעסוקהמבני ציבורשצ"פדרכים
תקנון, טבלה 3.2, עמ' 13. סך המצב המוצע (115,152 מ"ר) גדול ב-178 מ"ר מהמאושר, והתקנון לא מסביר את ההפרש.
≡

פרק 4 בתקנון, בשפה פשוטה

ייעודי הקרקע: מה מותר בכל שטח

בתכנית שישה ייעודים. מגרש 110 הוא מגורים ד', והוא לא מהמגרשים שחייבים בחזית מסחרית.

במכרז: 110

מגורים ד'

31% מהתכנית · תאים 101-115

בנייני מגורים. במגרש 110 מותרים מגורים בלבד. מסחר בקומת הקרקע מותר רק ב-101 וב-106.

  • בקומת הקרקע: לובי, מחסנים, ומועדון דיירים או חדר כושר.
  • 200 מ"ר מהעיקרי של 110 שמורים למועדון, ואי אפשר להמיר אותם.
  • מחסן אחד לכל דירה. אסור להתקין מזגנים וצנרת על החזית.
  • מותר לחבר חניונים בין מגרשים שכנים, עם זיקת הנאה.
סעיף 4.1, הערה 10 לטבלה 5

מסחר ותעסוקה

17% מהתכנית · תאים 202-214

חנויות, משרדים, בנקים, מסעדות, בתי קפה, מרפאות וחדרי כושר.

  • אסורים: תעשייה, מלאכה, אולמות שמחה ומרכזי לוגיסטיקה.
  • אין מעבר מהשכונה לזכות הדרך של כביש 431.
סעיף 4.2

מבנים ומוסדות ציבור

11% מהתכנית · תאים 301, 302

חינוך, תרבות וקהילה, רווחה, דת, בריאות וספורט.

  • במגרש 301 מותר מסחר בחזית הרחוב, ונשאר מעבר ברוחב 7 מטר לפחות.
  • חניה עילית עד 20% מהתקן.
סעיף 4.3

שטח ציבורי פתוח (שצ"פ)

16% מהתכנית

פארק שכונתי, גינות, שבילים, מגרשי משחקים ומתקני ספורט.

  • אסורות בנייה וחניה.
  • השטחים משמשים גם לאגירה ולחלחול של מי גשם.
  • שדרה ירוקה רציפה (תא 501), שתפותח בשלבים עם האכלוס.
סעיף 4.4

דרכים

25% מהתכנית

כבישים, מדרכות של 3 מטר לפחות, שבילי אופניים ותחנות הסעה.

  • דרך מס' 1 תפותח בד בבד עם ההיתרים.
  • עבודה בתא 612 רק בתיאום עם נתיבי ישראל.
סעיפים 4.5, 4.6

מה מסומן על מגרש 110 בתשריט

סעיף 3.1

ארבעה סימונים חלים על המגרש:

  • אתר עתיקות מוכרז.
  • בלוק עצים להעתקה.
  • זיקת הנאה למעבר ברכב.
  • שטח לאיחוד וחלוקה.
לא מסומן להריסה, לא חזית מסחרית ולא עצים לשימור
▦

זכויות בנייה

מה מותר לבנות במגרש 110

102 דירות ו-10,910 מ"ר עיקרי, בבניין של 15 קומות וגובה 56 מטר, מעל 3 קומות מרתף.

רכיבערך
שטח מגרש3,923 מ"ר
עיקרי מעל הקרקע10,910 מ"ר (מתוכם 200 למועדון)
שירות מעל הקרקע5,610 מ"ר
שירות מתחת לקרקע10,440 מ"ר
מרפסות2,040 מ"ר (20 לדירה בממוצע)
סה"כ שטחי בנייה26,960 מ"ר (688%)
דירות102
קומות / גובה / תכסית15 מעל, 3 מתחת · 56 מ' · 45%
טבלה 5 בתקנון, עמ' 18, 22-24. נבדק מול המקור
  • דירות קטנות: 20% עד 80 מ"ר כולל ממ"ד, ועוד 12 מ"ר מרפסת.
  • מחסן: עד 6 מ"ר לדירה.
  • מרפסות: בולטות עד 2 מטר מקו הבניין.
  • גובה: מתחת ל-60 מטר, ולכן לא נדרש תיאום עם רשות התעופה לבניין עצמו. עגורן מעל 40 מטר כן דורש אישור.
  • קווי בניין: "לפי תשריט", לא מפורטים בתקנון.
⊞

המגרש במכרז

זכויות הבנייה במגרש 110

מגרש אחד, בניין אחד. כך הוא נראה ביחס לשכונה כולה.

110
  • מגרש במכרז
  • המגרש שבחרתם
  • מגורים
  • מסחר ותעסוקה
  • מבני ציבור
  • שצ"פ
  • דרך חדשה
  • דרך קיימת
בחרו מגרש בטבלה או במפה.
מגרששטח המגרשדירותעיקרישירות מעל הקרקעשירות מתחת לקרקעקומותבמילים פשוטות
1103,92310210,910כולל 200 מועדון5,61010,44015ו-3 מרתפים102 דירות של כ-105 מ"ר בממוצע, בבניין של 15 קומות ועד 56 מטר.

טבלה 5 בתקנון, עמ' 18, 22-24. גודל דירה ממוצע: חישוב של מכריע, בלי 200 מ"ר המועדון.

⛭

פרקים 6 ו-7 בתקנון

מה צריך לקרות לפני שבונים

אחרי 400 הדירות הראשונות בשכונה, אין היתרים עד שמפנים את הפולשים משני שטחים. וכל היתר מחכה לשדרוג של תחנת הביוב "רמלוד".

שלושת שלבי ההיתרים בשכונה

שלב א'היתרים ל-400 דירות
שלב ב'עוד 300 דירות, אחרי פינוי כל הפולשים מתאים 503 ו-612
שלב ג'יתרת 260 הדירות, אחרי פינוי כלל המחזיקים בשטח

תקנון, סעיפים 6.11 (8) ו-7.1, עמ' 30, 32. השלבים מוגדרים לפי מספר דירות ולא לפי מגרשים. לא נמצא באיזה שלב נכלל מגרש 110.

תחנת השאיבה "רמלוד"

שדרוג תחנת שאיבת השפכים הוא תנאי לקבלת היתר בנייה. התקנון לא קובע מי מבצע את השדרוג ומתי.

סעיף 6.11 (7)

תכנית בינוי ופיתוח

לפני ההיתר הראשון בתכנית, הוועדה המקומית צריכה לאשר תכנית בינוי ופיתוח. דרך מס' 1 נבנית בד בבד עם ההיתרים.

סעיף 6.11 (1, 4)

עתיקות

מגרש 110 בתוך אתר עתיקות מוכרז, וחוק העתיקות חל עליו. התקנון לא מפרט חפירות, עלויות או זמנים.

סעיפים 3.1, 6.14

רעש: כביש 431 ונתיב טיסה

כל דירה ממוגנת אקוסטית מרעש הכביש. השכונה מתחת לנתיב טיסה נמוך, ובעת רישום הבניינים תירשם הערה על רעש צפוי.

סעיפים 6.7, 6.15

עצים

במגרש בלוק עצים להעתקה. רישיון מפקיד היערות הוא תנאי להיתר. מעל מרתפים נדרש עומק אדמה של 1.5 מטר לנטיעות.

סעיפים 6.6, 6.11 (5)

חשמל, ניקוז וגז

תיאום עם חברת החשמל על שנאים וקווים. לפחות 15% מהמגרש חדיר למים. תיאום עם חברת הגז הטבעי.

סעיפים 6.3, 6.5, 6.11
₪

עלות לקונה

כמה זה עולה

המחיר כולל קרקע, מע"מ ופיתוח. כמה ישלם הזוכה תלוי בכמה מתחרים יגישו הצעות.

תרחישסה"כלדירהלמ"ר עיקרי
מינימום, 3 הצעות ומעלה17.63 מיליון ₪172,887 ₪1,616 ₪
מינימום, 2 הצעות23.45 מיליון ₪229,872 ₪2,149 ₪
מינימום, הצעה אחת31.20 מיליון ₪305,851 ₪2,859 ₪
ברמת השומה54.40 מיליון ₪533,371 ₪4,987 ₪
חישוב של מכריע לפי החוברת, עמ' 10, ולפי נתוני המכרז. מחיר המינימום = שומה × 91% × 15%, 30% או 50%.

מה לא נכלל בחישוב

  • אגרות והיטלים עירוניים ודמי הקמה לתאגיד המים.
  • חלף שצ"פ ומקדמות לחשמל ולגז.
  • מס רכישה.
  • עתיקות, העתקת עצים ובנייה.
הוצאות פיתוח לרמ"י: 11,822,128 ₪, תוך 90 יום מאישור הוועדה. לא מצאנו בחוברת מכתב קיזוז היטלים.
!

תנאים מהחוברת ומהתכנית

על מה לשים לב

ארבעה דברים שעולים כסף או זמן, לפי מידת ההשפעה.

גבוה

60 חודשים מהזכייה, גם אם ההיתר מתעכב

חובה לסיים לבנות תוך 60 חודשים מאישור ועדת המכרזים, בזמן שההיתרים תלויים בשלביות, ב"רמלוד" ובפולשים.

חוברת עמ' 15 · תקנון סעיפים 6.11, 7.1
גבוה

עתיקות מול 3 קומות מרתף

סקר, פיקוח וחפירות הצלה על חשבון הזוכה, בלי הגבלה ובלי התחייבות להארכה.

חוברת עמ' 8-9 · תקנון 6.14
בינוני

תשתיות בתחילת הדרך

רק 5.95% מתשתיות העל בוצעו. המגרש נמסר כמות שהוא, וקו חשמל עובר בתוכו.

חוברת עמ' 8, 19
בינוני

הכל משולם תוך 90 יום

קרקע, מע"מ ופיתוח. איחור מבטל את הזכייה ומחלט ערבות של 3.6 מיליון ₪.

חוברת עמ' 17, 20, 25
↺

ארכיון המכרזים של רמ"י

מכרזי רוויה קודמים ברמלה

אין מכרז קודם באותה תכנית. בשכונת ג'ואריש הסמוכה, מכרז לחמישה מגרשים נסגר פעמיים, ב-2022 וב-2023, בלי אף הצעה.

מכרזשכונהמה נמכרתוצאה
114/2023
ועדה 27/06/2023
ג'ואריש5 מגרשים, 24-28 דירות כל אחדאין הצעות
423/2021
ועדה 20/12/2022
ג'וארישאותם 5 מגרשיםאין הצעות
327/2023
ועדה 29/05/2024
שכונת המשכנותמגרש קטן, 4 דירות20 הצעות, הזוכה 112% מהשומה
67/2022
ועדה 27/07/2022
מחיר מטרה200 דירות3 הצעות, 41.6 מיליון ₪ מול מינימום 14.1
195/2022
ועדה 20/09/2022
נאות שמיר, מחיר מטרה170 דירותאין זוכה

הנתונים מאתר רמ"י, בלי שמות מציעים. מכרזי מחיר מטרה פועלים בתנאים אחרים ואינם בני השוואה ישירה.

⚖

מאגר ההכרעות של מכריע

מה נקבע על התכנית הזו

ב-2024 שמאי מכריע קבע שווי של 3,300 ₪ למ"ר על אותה תכנית. השומה של רמ"י כאן יוצאת כמעט אותו דבר: כ-3,308 ₪ למ"ר.

הכרעה: קרקע למ"ר מבונה (10/2022)
3,300 ₪
שומת רמ"י למ"ר עיקרי
3,308 ₪
מינימום, 3 הצעות ומעלה
451 ₪
ההשוואה מקורבת: ייתכן שהמכריע מתייחס למ"ר מבונה אקוויוולנטי ולא לעיקרי בלבד. מציע ירצה לבדוק כמה השתנו מחירי הדירות ועלויות הבנייה מאז 2022, וכמה שווים הסיכונים של העתיקות, השלביות והפולשים.
מהערך
שווי מ"ר בנוי למגורים17,500 ₪הכרעה
קרקע למ"ר מבונה3,300 ₪הכרעה
אותו נושא, החלטה נוספת3,000 ₪הכרעה
שמאי הוועדה3,600 ₪טענת צד
מסחר7,500 ₪הסכמה
דוד טיגרמן, גו"ח 4358/185, החלטות מ-21/05/2024 (עמ' 23-24) ומ-27/05/2024 (עמ' 20). בחילוץ: בנייה 9,150 ₪ למ"ר, יזמות 20%.
⎘

מסמכים

מקורות ומה עוד לא בדקנו

  • מיקום קו החשמל והעצים בתוך המגרש.
  • נספחי התכנית: תנועה, אקוסטיקה, סקר עצים וטבלאות איזון.
  • 2 מתוך 5 ההחלטות על התכנית במאגר.

רוצים לבדוק מקדמים, שווי למ"ר והכרעות של שמאים מכריעים באזור?

שאלו את מכריע

נבדק לאחרונה: 21/10/2026 · מכריע אינה שמאי ואינה צד למכרז.

⌂

עוד במכריע

עוד על רמלה